FA EN
* کرونا_را_شکست_می دهیم *                       * کرونا_را_شکست_می دهیم *

لغو برنامه‌های مختلف در مشهد برای پیشگیری از ابتلای به کرونا

لغو برنامه‌های مختلف در مشهد برای پیشگیری از ابتلای به کرونا

خلاصه خبر سه شنبه 6 اسفند 1398

مشهد- ایرنا- برای پیشگیری از ابتلا و شیوع ویروس کرونا و به دنبال هشدارهای وزارت بهداشت تعدادی از برنامه‌های مختلف خبری، ورزشی و فرهنگی در مشهد و خراسان رضوی از روز گذشته تاکنون لغو شده است.

این در حالی است که هنوز هیچ موردی از ابتلا به بیماری کرونا در مشهد و دیگر شهرستانهای خراسان رضوی گزارش نشده است و رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد امروز در جلسه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با حضور استاندار خراسان رضوی اعلام کرد: شهروندان خراسانی بدون نگرانی از ویروس کرونا اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.
در همین راستا دیدار تیم‌های فوتبال شهرخودرو با نفت مسجد سلیمان عصر امروز بدون تماشاگر در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد برگزار خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی علت این تصمیم را پیشگیری از شیوع بیماری کرونا با توجه به اطلاعیه‌های صادره از سوی وزارت ورزش و سازمان لیگ برتر فوتبال اعلام کرد.
امروز مسابقات "پرورش اندام، فیزیک، بادی کلاسیک، فیزیک کلاسیک و ماسکولار فیزیک" قهرمانی باشگاههای خراسان رضوی نیز به دلیل رعایت مراقبتهای بهداشتی در خصوص انتشار ویروس کرونا و ابتلای احتمالی شهروندان به این ویروس در مراکز جمعیتی لغو شد.

فدراسیون پزشکی ورزشی پیشتر در اطلاعیه ای اعلام کرده بود تمامی مسابقات ورزشی کشور از روز دوشنبه به مدت ۱۰ روز لغو می‌شود.
همچنین سی‌ و هشتمین دوره مسابقات قرآن دانش‌آموزان خراسان رضوی با هدف پیشگیری و مقابله با شیوه ویروس کرونا که امروز قرار بود ساعت ۱۸ عصر در اردوگاه فرهنگی تربیتی ثامن الحجج مشهد برگزار شود لغو شده است.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این خصوص گفت: با توجه به اینکه برگزاری این مسابقه مستلزم تشکیل تجمعی از دانش‌آموزان بود این مسابقات با هدف پیشگیری از ابتلای احتمالی دانش‌آموزان به ویروس کرونا لغو شده است.
در همین ارتباط مسابقات منطقه‌ای تئاتر ویژه معلولان  ۱۱ استان کشور که بنا بود طی چهارم تا هفتم اسفندماه به میزبانی بهزیستی خراسان رضوی برپا شود لغو شده است.
همچنین تمامی همایش‌ها و نشست‌های دانشگاه پیام نور در سطح کشور و خراسان رضوی بر اساس اعلام رسمی این دانشگاه لغو شده است.

از سوی دیگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرده است: باتوجه به توصیه‌های اکید بهداشتی در شرایط کنونی و ضرورت پیشگیری مناسب از خطر ابتلا به بیماری، تمام برنامه‌های هنری و سینمایی در سراسر کشور از جمله در مشهد و خراسان رضوی تا پایان هفته جاری تعطیل است.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران به ۲۸ نفر و تعداد افراد فوت شده به پنج نفر رسیده است.

فرم ثبت نظر کاربران