FA EN
مراسم معارفه جناب آقای جواد صادق پور به عنوان اولین رئیس اداره بهزیستی شهرستان گلبهار انجام شد ....                                                                                            

ابتلای کرونا در هیچ کارتن‌خوابی گزارش نشده است

 ابتلای کرونا در هیچ کارتن‌خوابی گزارش نشده است

خلاصه خبر شنبه 12 اردیبهشت 1399

معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: مراکز شبانه سرپناهی در مشهد که شامل هفت مرکز می‌شود زیرپوشش بهزیستی قرار دارند که دو مرکز میزبان زنان و پنج مرکز ویژه اقامت مردان است.

به گزارش شهرآرانیوز، حسین تنهاطلب افزود: از آغاز بحران کرونا و با هدف پیشگیری، اقدامات لازم ضدعفونی، ارائه حمایت‌های بهداشتی و توزیع اقلام بهداشتی به کارتن خواب‌ها و معتادان متجاهر انجام شد.
وی اضافه کرد: هر مرکز سرپناهی ظرفیت اسکان ۳۰ نفر را دارد که با فاصله دادن تخت‌ها و اجرای پروتکل‌های بهداشتی و نیز با انجام روزانه دو بار ضدعفونی هر مرکز تلاش شده تا نه تنها از شیوع احتمالی بیماری در این مراکز بلکه از انتقال بیماری از بیرون به داخل جلوگیری شود.
معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: هم اکنون در مراکز شبانه سرپناهی یا همان شلتر‌ها در کنار رعایت فاصله‌گذاری و گندزدایی، استفاده از گان محافظ و ماسک و دستکش برای شاغلان و نیز مراجعه‌کنندگان هم اجباری شده است.
تنها طلب افزود: تا کنون هیچ گزارشی در خصوص ابتلای کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر مراجعه‌کننده به مراکز سرپناهی خراسان رضوی به بیماری کرونا ارسال نشده است.
وی اضافه کرد: به تمامی مراکز تحت نظارت بهزیستی اعلام شده است که ۲۵ درصد اعتبارات خود را در زمینه مبارزه و مقابله با کرونا هزینه کنند.
وی ادامه داد: برای معتادان متجاهر و کارتن خواب و سایر مراکز خدمات دهی به معتادان به میزان ۳۰ میلیارد ریال یارانه در این بخش در نظر گرفته شده است.
پوشش ۱۰۰ درصدی مراکز خدمات اعتیاد
معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: در راستای پوشش کامل خدمات‌دهی به معتادان هر مرکز، ارائه خدمات به معتادان در استان شامل مراکز سرپناهی (اقامت شبانه)، کمپ‌های ماده ۱۶ و مراکز گذری ارائه خدمات به معتادان (دی. آی. سی) براساس ظرفیت، وسعت و میزان ارائه خدمات اعتباری به صورت یارانه‌ای انجام شده است.
تنهاطلب افزود: هم اکنون تعداد ۱۱ کمپ درمان و ترک اعتیاد ماده ۱۶ (مراکزی که معتادان جمع‌آوری شده توسط نیروی انتظامی را با اقامت شبانه‌روزی در روند درمان و ترک اعتیاد یاری می‌کنند)، هفت مرکز سرپناهی (اقامت شبانه معتادان) و ۱۰ مرکز گذری (ویژه ارائه خدمات و اقلامی مانند سرنگ) در استان فعالیت دارند.
وی ادامه داد:تمامی معتادان مقیم در کمپ‌های ماده ۱۶ که در حال طی کردن روند درمان و ترک اعتیاد هستند تحت شرایط سلامت از نظر نداشتن علایم بیماری کرونا از مرکز ترخیص می‌شوند و ملاقات در مراکز نیز تا اطلاع ثانونی ممنوع شده است.
منبع:ایرنا

 

فرم ثبت نظر کاربران