FA EN
( 3 لغایت 9 مهر ) هفته ملی سالمندان را گرامی می داریم             ***** فرصت های برابر برای همه سنین*****                              (2 لغایت 8 مهر)  هفته ملی ناشنوایان گرامی باد ***** زبان اشاره ، حق همه ناشنوایان*****  

مدیر کل بهزیستی در بازدید استاندار خراسان رضوی از یک مرکز نگهداری معلولین و سالمندان در طرقبه شاندیز:

مدیر کل بهزیستی در بازدید استاندار خراسان رضوی از یک مرکز نگهداری معلولین و سالمندان در طرقبه شاندیز:

خلاصه خبر دوشنبه 9 مهر 1397

کمک‌های خیرین به بهزیستی، با وجود مشکلات اقتصادی، افزایش یافته است

استاندار خراسان رضوی گفت: با تلاش‌های بهزیستی و کمیته‌ی امداد در سال گذشته 27 هزار نفر از جمعیت هدف این دو نهاد از پوشش خدمات دولتی خارج و به استقلال رسیدند. علی رضا رشیدیان در بازدید از مرکز سالمندان نور و مرکز معلولین ذهنی جوادالائمه در شهرستان طرقبه شاندیز افزود: نهضت کربلا و قیام امام حسین با هدف خدمت به انسانیت با تمام سرمایه‌ی وجودی انجام شد.
مدیر کل بهزیستی در بازدید استاندار خراسان رضوی از یک مرکز نگهداری معلولین و سالمندان در طرقبه شاندیز:

کمک‌های خیرین به بهزیستی، با وجود مشکلات اقتصادی، افزایش یافته است

استاندار خراسان رضوی گفت: با تلاش‌های بهزیستی و کمیته‌ی امداد در سال گذشته 27 هزار نفر از جمعیت هدف این دو نهاد از پوشش خدمات دولتی خارج و به استقلال رسیدند.

علی رضا رشیدیان در بازدید از مرکز سالمندان نور و مرکز معلولین ذهنی جوادالائمه در شهرستان طرقبه شاندیز افزود: نهضت کربلا و قیام امام حسین با هدف خدمت به انسانیت با تمام سرمایه‌ی وجودی انجام شد.

وی گفت: در کنار شور حسینی باید به شعور حسینی برسیم و رسالت و تکلیف خود را نسبت به انسانیت همچون امام حسین(ع) در والاترین شکل خود انجام دهیم.

وی سخاوت را خدمت بدون توقع و چشمداشت پاسخ تعریف کرد و با اشاره به کارکنان مراکز بهزیستی گفت: کسانی که در این گونه مراکز خدمت می‌کنند مصداق فرشتگانی هستند که سخاوتمندانه خدمت می‌کنند و انتظار و توقع پاسخی از سوی جامعه‌ی هدف بهزیستی را ندارند.

رشیدیان شرایط فعلی کشور را «جنگ اقتصادی» توصیف کرد و گفت: در این جنگ بیشترین آسیب به اقشار ضعیف جامعه وارد می‌شود و به همین جهت هم مسؤولین و هم خیرین و مردم، رسالت‌شان این است که به این اقشار کمک کنند.

وی با اشاره به حضور خیرین در جامعه و استان خراسان رضوی گفت: در سال گذشته خیرین در حوزه‌ی بهزیستی 20 میلیارد ریال فقط به کودکان معلول ذهنی کمک کردند که نشانه‌ی حضور بسیار ارزشمند خیرین در صحنه‌ی حمایت از ضعیفان است.

وی تأکید کرد: جامعه‌ای به توسعه‌ و پیشرفت دست می‌یابد که آحاد جامعه به یکدیگر و به خصوص اقشار آسیب‌پذیر، نگاه مهربانانه‌ای داشته باشند.

مدیر کل بهزیستی نیز در این بازدید از حضور پررنگ خیرین در کمک به جامعه‌ی هدف بهزیستی قدردانی کرد.

دکتر حمیدرضا پوریوسف گفت: هم اکنون 30 هزار خیر و نیکوکار شناخته شده در استان به جامعه‌ی هدف بهزیستی کمک می‌کنند.

وی ساخت 530 مسکن برای جامعه‌ی هدف، اهدای 10 هزار کوله‌ی تحصیلی به فرزندان خانواده‌ها‌ی تحت پوشش بهزیستی و افزایش 9 درصدی کمک‌های خیرین در سال جاری به مراکز و مددجویان را از جمله جلوه‌های کمک‌های نیکوکاران به بهزیستی و اعتماد آنان به این نهاد ارزیابی کرد.

وی گفت: تعداد خانواده‌های مستمری‌بگیر بهزیستی خراسان رضوی در سال گذشته 37 هزار خانواده بوده که در سال جاری و با همت و تلاش دولت تا کنون 14 هزار خانوار دیگر نیز تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

وی همچنین خبر داد: در ماه‌های آینده 16 هزار خانوار دیگر نیز تحت پوشش این مستمری قرار می‌گیرند و به این ترتیب تا پایان سال تمام خانواده‌هایی که شرایط دریافت مستمری از بهزیستی را دارند مشمول این دریافت‌ها خواهد شد.

وی همچنین بحث توانمندسازی مددجویان را مطرح کرد و در خصوص اشتغال آنان گفت: در سال جاری با اجرای طرح مانا تعداد زیادی از مددجویان بهزیستی استان مشغول کار شده‌اند.

رئیس طرح «مشارکت اجتماعی نهضت اشتغال» تصریح کرد: ظرفیت اشتغالی مددجویان با اجرای این طرح چنان افزایش یافته که ما در بهزیستی برای پاسخگویی به این ظرفیت، باید در آماده‌سازی مددجویان، با سرعت بیشتری حرکت کنیم زیرا برای اولین‌بار در تاریخ اشتغال در بهزیستی، درخواست اشتغال و نیروی انسانی از بهزیستی، بیش از نیروهای آماده‌ی کار در بین مددجویان ما می‌باشد.

وی افزایش سرمایه‌ی اجتماعی در بهزیستی را نشانه‌ی اعتلای جایگاه این سازمان در نزد مردم دانست و گفت: مسائل و مشکلات اقتصادی یکی دو سال اخیر، نه تنها در توان و اراده‌ی خیرین، اثر منفی نداشته بلکه کمک‌های آنان به بهزیستی افزایش هم یافته است.

شایان ذکر است این بازدید به مناسبت هفته‌ی سالمند انجام شد.

اضافه می‌شود مرکز جوادالائمه یک مرکز نیکوکاری نگهداری از مددجویان بهزیستی است که دارای دو بخش معلولین ذهنی مجهول‌الهویه و سالمندان می‌باشد.

مرکز جوادالائمه در شهرستان طرقبه شاندیز واقع شده و از 50 سالمند و 100 معلول ذهنی نگهداری می‌کند.

در مراسم بازدید از این مرکز، مسؤولین شهرستان طرقبه‌شاندیز و خیرین این شهرستان نیز حضور داشتند

 

.

فرم ثبت نظر کاربران