FA EN
      واگذاری 124 واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت و مددجویان بهزیستی خراسان رضوی در هفته بهزیستی ( همزمان 2075 واحد مسکونی در سراسر کشور )                     مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: یارانه نگهداری افراد معلول دارای خانواده در مراکز شبانه روزی به ۲ میلیون و۴۰۰ هزارتومان افزایش یافته است.                 یکصد و بیست و سومین فصلنامه مهر رضوی( شماره بهار۱۴۰۰) حاوی موضوعات تخصصی و تحلیلی حوزه بهزیستی در۵۶ صفحه منتشر شد. نسخه الکترونیکی این نشریه را می توانید از همین پورتال دریافت  نمایید .                 مدير كل بهزيستي خراسان رضوي در نشست خبري هفته بهزيستي از تأسيس نخستين مركز بازتواني و توانمندسازي بانوان معتاد بهبوديافته در مشهد خبر داد.                               افتتاح بخش سونوگرافی بنیاد ژنتیک خراسان رضوی توسط دکتر فیروزی مدیر کل بهزیستی استان در هفته بهزیستی                                                                                                              

يادداشت سرپرست بهزيستي خراسان رضوي به مناسبت بزرگداشت ايام ا.. 14 و 15 خرداد

يادداشت سرپرست بهزيستي خراسان رضوي به مناسبت بزرگداشت ايام ا.. 14 و 15 خرداد

خلاصه خبر پنجشنبه 13 خرداد 1400

روزهاي به يادماندني

يادداشت سرپرست بهزيستي خراسان رضوي به مناسبت بزرگداشت ايام ا.. 14 و 15 خرداد

روزهاي به يادماندني

14 و 15 خرداد، دو روز به يادماندني در تاريخ معاصر ايران اسلامي است. اين دو روز اگر چه در تقديم و تأخير واقعه، تقدم عكس دارند اما هر دو به نام امام خميني(ره) گره خورده‌اند.

روز 15 خرداد روز حمله‌ي ناجوانمردانه‌ي طاغوت به فيضيه بود؛ جايي كه مركز نهضت جهاني اسلام محسوب مي‌شده و مي‌شود. آنچه كه در اين مركز تشيع علوي، باعث خشم طاغوت شده بود فريادهاي حق‌طلبانه‌ي امام بود كه در آن زمان، كه كمتر كسي را ياراي آن بود كه در مقابل طاغوت بايستد و فرياد اسلام‌خواهي سر دهد لرزه بر اندام كاخ ستم انداخت.

در شرايط خفقان آن روزگار كه كسي را ياراي آن نبود كه حتي در مقابل كوچك‌ترين مقامات اجرايي سخني به اعتراض و انتقاد بيان كند، امام راحل، مستقيما فرياد خود را بر سر بالاترين مقام مملكت مي‌كشيد و هيچ هراسي هم به دل خويش راه نمي‌داد.

به اين جهت كه ايشان، تمام حوزويان را ارشاد و تشجيع مي‌نمودند و رژيم طاغوت، هراس داشت كه بزودي، اين شجاعت و هيبت امام، بقيه‌ي حوزه را نيز فرا گيرد و كار از كنترل رژيم خارج شود، لذا براي پيشگيري از واقعه‌اي كه مي‌رفت تا بنياد اين نظام ستمگر را براندازد، به مدرسه‌ي فيضيه حمله كردند و با مردان راه خدا كه به جز ترويج دانش و فرهنگ و اخلاق اسلامي، كار ديگري نمي‌كردند به ستيز و مقابله پرداختند و با ضرب و شتم و دستگيري شماري از روحانيون تأثيرگذار، شبانه امام را دستگير و بازداشت كردند.

البته پيش از آن از فروردين ماه تا روز سخنراني امام كه بر عليه انقلاب سفيد و انجمن‌هاي ايالتي و ولايتي بود بارها و بارها روحانيون و امام را تهديد كرده بودند اما در اين روز تهديد خود را عملي ساخته و به خيال خودشان، با دستگيري ايشان، آتش انقلاب اسلامي را خاموش نمودند.

زهي خيال باطل، چون پس از اين دستگيري و برخوردهاي شداد و غلاظ حاكميت آن روز با روحانيون و ساير پيشگامان نهضت اسلامي، نهال اين نهضت به ياري و امداد الهي و با پايمردي مردان بزرگي چون ياران امام، روز به روز قوت و هيبت گرفت تا اينكه در بهمن 57 به درخت تنومندي تبديل گرديد و به بار نشست.

و سال‌ها بعد در 14 خردادماه 1368، يعني درست در همان روزي كه امام عزيزمان، نقشه‌ي راه انقلاب اسلامي را تدوين و تبيين نموده و سرنوشت آينده‌ي امت اسلام را رقم زدند، با گذشت بيش از يك دهه زعامت و رهبري انقلاب شكوهمند اسلامي، دست تقدير الهي، آن قائد اعظم را به خويش فراخواند و روح بلندش در حظيره‌ي قدس، آرام گرفت.

هيچ‌كس در هيچ‌جاي جهان، آن شور و محشري كه امت اسلامي و ايرانيان شريف و قدرشناس، در عزا و ماتم آن پيشواي سترگ به راه انداختند را هر گز از ياد نخواهد برد و اين عظمت و هيبت به اندازه‌اي بود كه هنوز بعد از سي و دو سال از آن رخداد، تمام رسانه‌هاي و بلندگوهاي افكار عمومي در جهان، با فرا رسيدن اين روز، ناچار از اعتراف به آن عظمت و شكوهي كه ايرانيان آفريدند مي‌شوند و از حيرت تجمع عاشورايي اين مردم بزرگ و قدرشناس، انگشت‌ به دهان مي‌مانند.

اما رحلت آن امام بزرگوار، در لحظات و برهه‌ي خاصي روي داد و اگر نبود درايت آن پيشواي فقيد و آن امام عظيم‌الشأن كه رهبر آينده‌ي نظام را تعيين كند، بي‌شك امت اسلام دچار تفرقه مي‌گرديد و همان مصيبت جامعه‌ي اسلامي پس از وفات پيامبر(ص) براي ما پيش مي‌آمد. ايشان اما، درايتمندانه، اين درد بزرگ را چاره كردند و حضرت آيت‌ا.. خامنه‌اي را به عنوان اصلح براي رهبري جامعه‌ي اسلامي، انتخاب نمودند و خبرگان ملت نيز اين انتخاب را تأييد نمودند.

لذا اين دو روز در تاريخ انقلاب اسلامي و نيز در تاريخ جهان معاصر و بخصوص دنياي اسلام، از اهميت خاصي برخوردار است و بزرگداشت آن بر همه‌ي آحاد ملت بزرگ ايران و از جمله خانواده‌ي بزرگ بهزيستي كه همگي جزو ولي‌نعمتان انقلاب اسلامي هستند ضروري و بلكه واجب است.

اين دو يوم الله را گرامي مي‌داريم و ضمن بزرگداشت و پاسداشت نام و ياد شهيدان انقلاب و خرداد حماسه‌آفرين، به روح بلند امام امت درود مي‌فرستيم و به پيشگاه رهبري فرزانه و بصيرت‌نگر انقلاب، سلام مي‌كنيم.

از پروردگار بزرگ مي‌خواهيم اين امت سلحشور و شهيدپرور را در كوران شرايط امروز جهان كه همه‌ي دشمنان اسلام و آزادي در برابر ايران بزرگ صف بسته‌اند به سر منزل مقصود هدايت فرمايد و پرچم نهضت اسلامي را به ولي عصرمان، آقا امام زمان(عج) بسپارد.

دكتر مسعود فيروزي

سرپرست بهزيستي خراسان رضوي

 

فرم ثبت نظر کاربران