FA EN
* * * * * * * * * * هفته بهزیستی ( 21 لغایت 27 ) تیرماه گرامی باد * * * * * * * * 

تأکید فرماندهان بسیج و مدیران بهزیستی بر حضور بسیج در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی

تأکید فرماندهان بسیج و مدیران بهزیستی بر حضور بسیج در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی

خلاصه خبر شنبه 24 آذر 1397

در گردهمایی فرماندهان پایگاه‌های بسیج بهزیستی استان‌های کشور در مشهد عنوان شد: تأکید فرماندهان بسیج و مدیران بهزیستی بر حضور بسیج در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی فرمانده پایگاه بسیج سازمان بهزیستی، مشارکت حداکثری بسیج را خواست رهبری و ضرورت برهه‌ی فعلی کشور ذکر کرد.

در گردهمایی فرماندهان پایگاه‌های بسیج بهزیستی استان‌های کشور در مشهد عنوان شد:

تأکید فرماندهان بسیج و مدیران بهزیستی بر حضور بسیج در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی

فرمانده پایگاه بسیج سازمان بهزیستی، مشارکت حداکثری بسیج را خواست رهبری و ضرورت برهه‌ی فعلی کشور ذکر کرد.

محمد رضا کاظم زاده که در گردهمایی فرماندهان و مسؤولان حوزه‌های مقاومت بسیج بهزیستی سراسر کشور در مشهد سخن می‌گفت افزود: باید تلاش کنیم که منویات رهبری معظم انقلاب در جذب حداکثری و استفاده از تمام ظرفیت‌های انسانی و اجتماعی را در بسیج به بهترین شکل اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: بسیج یک حرکت اجتماعی و بهزیستی یک سازمان اجتماعی است بنا بر این در خیلی از مسیرها، این دو تقارن و هم‌افزایی دارند.

وی افزود: بسیج به فرموده‌ی امام خمینی از صدر اسلام وجود داشته و همین بسیج مردمی بود که دشمنان اسلام در آن زمان را زمین‌گیر کرد.

وی نیاز امروز کشور را همدلی و یک‌پارچگی توصیف کرد و گفت: فلسفه‌ی وجود بسیج فقط به مسائل نظامی و جنگ نیست بلکه حضور این نهاد مردمی در صحنه‌های اقتصادی و اجتماعی نیز این فلسفه را تکمیل می‌کند.

وی اخلاص، برادری، مبارزه با ظلم، جلوگیری از مفاسد، تلاش صادقانه برای حرکت به جلو و حفظ ارزش‌های نظام و انقلاب را از جمله ویژگی‌های فرهنگی اجتماعی بسیج برشمرد.

کاظم‌زاده گفت: اگر چه کشور ما شرایط سختی را پشت سر می‌گذارد اما دولت تلاش زیادی کرده که جامعه‌ی هدف بهزیستی مشکلات کمتری را حس کنند.

وی ادامه داد: با اینکه سازمان بهزیستی سال گذشته مستمری عزیزان تحت پوشش را سه برابر کرد اما با وجود تحریم‌ها و جنگ اقتصادی دشمن، ارزش این افزایش قابل توجه، کم تر شد.

وی گفت: برای پیشبرد کارها در بهزیستی، باید روحیه‌ی بسیجی داشته باشیم و سعی کنیم خدمات سازمان را به بهترین شکل ممکن به مددجویان ارائه نماییم.

باید بین اهداف و ابزارهای رسیدن به هدف، تناسب باشد

فرمانده پایگاه بسیج بهزیستی استان همدان نیز در این همایش، بر توجه بیشتر به حوزه‌ی مدیریت اجرایی برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد.

حمیدرضا الوند افزود: کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی کار نهادهای اجتماعی است.

وی اضافه کرد: آسیب‌های اجتماعی به نابسامانی‌ها و ناهنجاری‌هایی که در رفتار افراد بروز می‌کند و باعث بروز ناهنجاری در جامعه می‌‌گردد گفته می‌شود.

وی گفت: این کج‌رفتاری‌ها تأثیر مستقیم بر اقشار آسیب‌پذیر جامعه برجای می‌گذارد.

وی حوزه‌ی کودکان، خانواده، زنان، فضای مجازی و حوزه فناوری را از جمله فضاهای بروز ناهنجاری‌های اجتماعی دانست و گفت: همه‌ی این حوزه‌ها به یک اندازه تحت تأثیر آسیب قرار نمی‌گیرد زیرا آسیب‌های اجتماعی در زمینه‌های مختلف، بازخوردهای گوناگونی دارد.

وی گفت:‌ آسیب‌ها زمانی بروز می‌کند که بین اهداف و ابزارهای رسیدن به این اهداف، فاصله باشد.

وی مثال زد: اگر ازدواج در جامعه ترویج می‌شود و دستیابی به این هدف، برای جوانان دشوار می‌گردد این یک آسیب است و جوانان تلاش می‌کنند از راه‌های غیر متعارف به این هدف دست پیدا کنند.

فرمانده پایگاه بسیج بهزیستی استان همدان اضافه کرد: به گفته‌ی شهیدآوینی ما امروز برای حل این مشکلات، نیاز به مردانی داریم که جب جاه و مال نداشته باشند و یکسره در خدمت انقلاب و ارزش‌های اجتماعی باشند.

الوند تأکید کرد: جامعه‌ی هماهنگ جامعه‌آی است که همه‌ی افراد در آن احساس نقش داشته باشند.

وی یادآور شد: وقتی جامعه دچار نابرابری و شکاف طبقاتی می‌شود افراد احساس می‌کنند نقش‌شان کمرنگ شده و نمی‌توانند در جامعه نقش ایفا کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بسیج می‌تواند همان روحیه مردان خدایی را که در گفتار شهید آوینی هست داشته باشند و در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با روحیه‌ی ایثارگری همت و تلاش داشته باشند.

بصیرت بسیجی تأکید رهبر معظم انقلاب است

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی نیز در این همایش بسیج را بزرگ‌ترین سازمان مردمی کشور توصیف کرد و گفت: پایگاه تفکر بسیجی، اندیشه امام و ریشه‌ی فکری انقلاب اسلامی است.

حمیدرضا پوریوسف افزود: یکی از ویژگی‌های بسیج، بصیرت است و این ویژگی جنبه‌های مختلفی از قبیل شناخت زمان، شناخت ضرورت‌ها و اولویت‌ها، دشمن‌شناسی و حفظ ارزش‌ها دارد.

وی ادامه داد: واژه‌ی بصیرت از تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری و از واژه‌های کلیدی است.

وی دشمن‌شناسی را یکی از بخش‌های مهم بصیرت دانست و گفت: دشمن تنها در خارج نیست و باید به دشمنان داخلی هم توجه شود.

پوریوسف خاطر نشان کرد: دشمن داخلی، تفکر و نگرش اشتباه نسبت به ارزش‌های انقلاب و نظام است.

وی در پایان گفت: وظیفه‌ی بسیج در بهزیستی، تلاش برای ایجاد امید و نشاط و کاهش آسیب‌های اجتماعی است که مورد تأکید رهبری معظم انقلاب می‌باشد.

 

فرم ثبت نظر کاربران