FA EN
   معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور طی حکمی «مسعود آسیما» را به عنوان مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور منصوب کرد.          مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی طی حکمی جداگانه آقای حسن رجبی  و خانم حسن زاده را به ترتیب به سمت ریاست ادارات بهزیستی فریمان و کاشمر منصوب کرد              معاون وزیر رفاه و رییس بهزیستی کشور در پایان سفر دو روزه در مشهد  از آیت‌ا.. علم‌الهدی، نماینده‌ی ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه‌ی مشهد، استاندار این استان، مدیران بهزیستی خراسان رضوی و رؤسای مراکز غیر دولتی و تشکل‌های معلولین استان تقدیر و تشکر کرد.               دکتر قبادی دانا : قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت ایران اگر به درستی اجرا شود از کنوانسیون بین‌المللی حقوق معلولین مترقی‌تر است          معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور طی  حکمی دکتر عباس عطوف را به عنوان جانشین رییس و مدیر کل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور منصوب کرد                آیا می دانستید : در حال حاضر 165 مرکز غیر دولتی شبانه‌روزی، ویزیت در منزل، مراقبتی و روزانه به معلولین خدمات می‌دهند                       آیا میدانستید : 114 هزار و 70 نفر در خراسان رضوی معلول شناسایی شده‌ی پرونده‌دار در بهزیستی داریم         

آسیب دختران فراری در ۴٨ ساعت اول

آسیب دختران فراری در ۴٨ ساعت اول

خلاصه خبر دوشنبه 10 دی 1397

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی در خصوص اقدامات این مجموعه برای دختران فراری، می‌گوید: در خراسان رضوی یک مرکز خانه سلامت داریم و مرکز دیگری نیز به شکل روزانه و غیردولتی به زودی افتتاح می‌شود.

آسیب دختران فراری در ۴٨ ساعت اول

سعیده آل ابراهیم - معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی در خصوص اقدامات این مجموعه برای دختران فراری، می‌گوید: در خراسان رضوی یک مرکز خانه سلامت داریم و مرکز دیگری نیز به شکل روزانه و غیردولتی به زودی افتتاح می‌شود. غلامحسین حقدادی، در گفت و گو با شهرآرا، اظهار می‌کند: مشهد به نوعی پناهگاه برای دختران فراری است.در عین حال، فعالیت دو مرکز در مشهد کفایت می‌کند. مرکز دیگری نیز در همین ماه افتتاح می‌شود و خدمات آن به صورت روزانه است. دختران وقتی که در مکان شبانه‌روزی مستقر می‌شوند، اگر خانواده را پیدا کنیم، زمینه حضور آن‌ها را در خانواده فراهم می‌کنیم و بعد از آن دختران می‌توانند مراجعه مددکاری و روانشناسی را در مرکز روزانه انجام دهند. وی ادامه می‌دهد: ‌سرگردان ماندن این دختران در فضای بیرون خیلی خطرناک است و معمولا در همان ۴٨ ساعت اول، اگر به فریاد آن‌ها نرسیم، آسیب می‌بینند. به همین دلیل بهزیستی حساس است در همان ٢۴ ساعت اول، آن‌ها را در جای امنی نگه دارد. نیروی انتظامی و سازمان‌های دیگر نیز در این زمینه به اورژانس اجتماعی کمک می‌کنند. حقدادی بیان می‌کند: نگهداری دختران در خانه سلامت موقت است، زیرا آن‌ها معمولا خانواده دارند، اما در اثر یک اختلاف، ازدواج اجباری، آزار فیزیکی، اختلاف نظر شدید با خانواده و... فرار کرده‌اند. ما شرایط را بررسی می‌کنیم و در نهایت اگر به این نتیجه برسیم که شرایط خانواده امکان بهتر شدن را دارد، دختران را باتوجه به شرایط به محیط خانواده برمی‌گردانیم. وی اضافه می‌‎کند: البته محیط برای برگشت بعضی دختران، ناامن است؛ زیرا افرادی مشکل دارند و توان مراقبت ندارند و ممکن است خطری برای دختر ایجاد شود. در چنین شرایطی ممکن است دختر را چندماه نگه‌دارند. در نهایت اگر بدسرپرست یا بی‌سرپرست باشد، با حکم قضایی به مراکز شبه‌خانواده بهزیستی می‌رود و آنجا می‌ماند تا زمانی که مرخص شود؛ یعنی یا باید ازدواج کند یا خانه مستقلی با چند دختر دیگر بگیرد یا با دستور قضایی تحویل خانواده جایگزین شود. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرم ثبت نظر کاربران