FA EN
   هفته بهزیستی ( 22 لغایت 28 تیرماه 98 ) با شعار به زیستن در گام دوم : شفافیت ، توانمند سازی و ارتقای سلامت اجتماعی                       آیا میدانید : عدم تشخیص کم شنوایی های یک گوشی احتمال عقب ماندگی تحصیلی کودکان را تا 10 برابر افزایش خواهد داد ؟                  آیا میدانید : غربالگری شنوایی نوزادان موثرترین شیوه شناسایی زود هنگام نقایص شنوایی است که درمان را تا حدودی زیادی مقدور میسازد ؟                                  کسب رتبه اول معاونت امور توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی  بر اساس ارزیابی عملکرد شاخص های نظارتی  سال 97 بهزیستی در سطح کشور             سید حسن خادم الحسینی جانشین دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور  : خراسان رضوی رتبه نخست مناسب‌سازی محیط برای افراد دارای معلولیت را داراست.                                آیا میدانید : با واگذاری 76 واحد مسکونی در شهر جدید گلبهار به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول واحدهای واگذار شده این طرح از مرز شش هزار واحد گذشت.                       آیا میدانید :  ثبت ازدواج درمشهد بدون ارائه گواهی مشاوره ژنتیک ممنوع شد                 دکتر قبادی دانا : قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت ایران اگر به درستی اجرا شود از کنوانسیون بین‌المللی حقوق معلولین مترقی‌تر است                       آیا می دانستید : در حال حاضر 165 مرکز غیر دولتی شبانه‌روزی، ویزیت در منزل، مراقبتی و روزانه به معلولین خدمات می‌دهند                       آیا میدانستید : 114 هزار و 70 نفر در خراسان رضوی معلول شناسایی شده‌ی پرونده‌دار در بهزیستی داریم         

120 هزار میلیارد ریال برای اجرای قانون حمایت از معلولان نیاز است

120 هزار میلیارد ریال برای اجرای قانون حمایت از معلولان نیاز است

خلاصه خبر یکشنبه 23 دی 1397

رئیس سازمان بهزیستی برآورد این سازمان را برای اجرای 'قانون جامع حمایت از معلولان' 120 هزار میلیارد ریال ذکر و بیان کرد: در کمیسیونهای تخصصی مجلس شورای اسلامی کمتر از یک دهم این نیاز لحاظ شده است.

120 هزار میلیارد ریال برای اجرای قانون حمایت از معلولان نیاز است

مشهد- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی برآورد این سازمان را برای اجرای 'قانون جامع حمایت از معلولان' 120 هزار میلیارد ریال ذکر و بیان کرد: در کمیسیونهای تخصصی مجلس شورای اسلامی کمتر از یک دهم این نیاز لحاظ شده است.

وحید قبادی دانا روز یکشنبه در جمع خیران و مدیران موسسات غیردولتی خدمات به معلولان و معتادان در مشهد افزود: این در حالی است که می بایست حداقل 25 درصد برآورد انجام شده برای اجرایی کردن قانون حمایت از معلولان به بهزیستی اختصاص یابد. 
وی ادامه داد: با این حال تلاش می شود با توجه به شرایط اقتصادی کشور و کمبود منابع، از ظرفیتها و امکانات موجود برای اجرایی کردن هرچه بهتر قانون حمایت از معلولان استفاده شود. 
رئیس سازمان بهزیستی 'قانون جامع حمایت از معلولان' را کامل و مطلوب توصیف و بیان کرد: اگر این قانون به درستی اجرا شود به جرات می توان گفت از 'کنوانسیون بین ‌المللی حقوق معلولان' مترقی تر است. 
قانون 34 ماده ای 'حمایت از حقوق معلولان' که با عنوان 'لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت' از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، اسفند پارسال به تصویب مجلس رسید و پس از تایید شورای نگهبان اردیبهشت ماه امسال برای اجرا به دولت ابلاغ شد. 

* حل مشکلات مراکز خصوصی ضروری است
وی در ادامه همچنین گفت: اصلاح فرایندهای سازمانی برای حل مشکلات مراکز غیردولتی و خصوصی ارائه خدمات به معلولان و معتادان امری لازم و ضروری است. این اقدام می بایست باید با مشارکت فعال شرکای اجتماعی و تشکلهای مردم نهاد صورت گیرد زیرا خیران و مدیران موسسات غیردولتی صاحبان واقعی بهزیستی هستند و ما در سازمان بهزیستی تسهیلگر می باشیم. 
قبادی همچنین به 'خانواده محوری در نگهداری معلولان' اشاره و بیان کرد: تمام تلاش خود را برای تحقق این امر بکار می‌ گیریم و در مجلس شورای اسلامی نیز با توجه به پیگیریهای انجام شده تامین بودجه لازم برای پرداخت حق پرستاری احتمالا محقق می شود. 
وی در ادامه به مشکلات اقتصادی مراکز غیردولتی در خصوص بیمه و مالیات نیز اشاره و بیان کرد: شفافیت در کار مؤسسات و ساز و کار نظام مند قابل رصد در این مراکز می تواند موجب اطمینان ‌سازی ‌شود و کاهش فشار دستگاههای مطالبه ‌گر شود. 
رئیس سازمان بهزیستی همچنین در پاسخ به پرسش یکی از مدیران مراکز سالمندان در زمینهی شهریه این مراکز گفت: در نظر داریم تا سال آینده این شهریه را به میزان 9 میلیون و 200 هزار ریال افزایش دهیم لذا رایزنیهای لازم با مجلس شورای اسلامی در حال انجام است.
400 مرکز خدمات به معلولان و معتادان در سطح خراسان رضوی زیر پوشش و نظارت اداره کل بهزیستی فعالیت دارند. 

فرم ثبت نظر کاربران