FA EN
آغاز پویش ایران همدل از عید سعیدغدیر تا پایان ماه صفر با شعار کرامت علوی، شور حسینی                      

سازمان بهزیستی به دنبال استقلال افراد معلول در جامعه است

سازمان بهزیستی به دنبال استقلال افراد معلول در جامعه است

خلاصه خبر یکشنبه 20 بهمن 1398

مشهد- ایرنا- معاون وزیر رفاه و رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: هدف اصلی این سازمان استقلال افراد دارای معلولیت در جامعه است.

وحید قبادی دانا روز شنبه در مراسم پایانی نخستین جشنواره ورزشی بازی های بومی محلی فراگیر در مشهد افزود: سازمان بهزیستی برنامه های مختلفی برای افراد دارای معلولیت در حال اجرا دارد که یکی از آنها بازی های بومی محلی برای رشد و استقلال این افراد در محیط زندگی است.

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی درصدد کمک و یاری به معلولان است تا بتوانند در اجتماع و درون خانواده از شان و منزلت بالایی برخوردار باشند.
وی گفت: براساس هدف گذاری این سازمان افرادی که دارای معلولیت هستند باید از تحصیل، تفریح و کار بهره‌مند بوده و فرد موثر برای خانواده خود باشند.
قبادی دانا افزود: حساسیت ما در سازمان بهزیستی به ویژه در مناطق کمتر برخوردار این است تا معلولان زندگی خوبی داشته باشند و نادیده گرفته نشوند.
وی ادامه داد: این طرح ورزشی برای نخستین بار در کشور برای معلولان استان خراسان رضوی اجرا شده که در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان نیز در حال اجراست.
وی گفت: برنامه سازمان بهزیستی در سال آینده فراگیر کردن جشنواره های ورزشی بومی محلی برای همه افراد دارای معلولیت در تمام روستاهای کشور است.
جشنواره ورزشی بازی‌های بومی محلی فراگیر در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه در هشت رشته فوتبال دستی، آمادگی جسمانی، تنیس روی میز، بدمینتون، ویلچرانی، شطرنج، دارت و دو و میدانی برای نخستین بار در شهرستان‌های مشهد، چناران، قوچان و تربت‌حیدریه استان خراسان رضوی برای معلولان اجرا شد.  

هم اکنون بیش از ۴۰۰ هزار نفر در اداره کل بهزیستی خراسان رضوی پرونده دارند و از خدمات این سازمان بهره می‌برند.

استان خراسان رضوی ۶.۴ میلیون نفر جمعیت دارد.

فرم ثبت نظر کاربران