FA EN
طی حکمی  از سوی دکتر وحید قبادی دانا ، دکتر مسعود فیروزی به سمت سرپرست بهزیستی خراسان رضوی منصوب شد                دکتر مسعود فیروزی، پیش از این معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی بود.

آیین کلنگ زنی ۱۵۰0۰ واحد مسکونی کشور با حضور دکتر قبادی دانا معاون وزیر رفاه و رییس سازمان بهزیستی کشور در نیشابور

آیین کلنگ زنی ۱۵۰0۰ واحد مسکونی کشور با حضور دکتر قبادی دانا معاون وزیر رفاه و رییس سازمان بهزیستی کشور در نیشابور

خلاصه خبر دوشنبه 21 بهمن 1398

آیین کلنگ زنی ۱۵۰0۰ واحد مسکونی کشور با حضور دکتر قبادی دانا معاون وزیر رفاه و رییس سازمان بهزیستی کشور در نیشابور برگزار شد.

در هشتمین روز از دهه فجر صورت گرفت؛

کلنگ زنی احداث 15 هزار واحد مسکونی در نیشابور/ واگذاری 1673 واحد مسکونی در 26استان به مددجویان بهزیستی

همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر، عملیات کلنگ زنی و احداث ۱۵هزار واحد مسکونی با مشارکت سازمان بهزیستی کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) ویژه افراد دارای معلولیت و خانوار های تحت پوشش بهزیستی، با حضور دکتر وحید قبادی دانا معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور، دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، دکتر نفریه معاون امور توانبخشی و مهندس یزدان مهر معاون مشارکت های بهزیستی کشور، فرماندار نیشابور و مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی، در شهرستان نیشابور استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی، رییس سازمان بهزیستی کشور در این مراسم اظهار داشت: چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و جانفشانی شهیدان انقلاب از جمله شهید فیاض بخش بنیان گذار سازمان بهزیستی و ۸۰ شهید این سازمان را گرامی می داریم.

وی افزود: یکی از وظایف بهزیستی توانمندسازی مددجویان است و یکی از موضوعات مهم برای خانوارهای بهزیستی موضوع نداشتن مسکن است که در سبد خانواده ها سنگینی می کند.

قبادی دانا تصریح کرد: سازمان بهزیستی از سال ۸۴ فعالیت های خود را در حوزه مسکن مددجویان آغاز کرده و ۶۰۰ واحد مسکونی در این سال واگذار شده است و خوشبختانه این امر جهش خوبی داشته بطوری که تا امروز ۱۱۹ هزار واحد مسکونی واگذار شده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه  اجتماعی با بیان این مطلب که ۸۰ هزار واحد در دولت تدبیر و امید به مددجویان واگذار شده است، گفت: واگذاری های گذشته به صورت تسهیل گری مسکن بوده و بخشی توسط خود خانواده بازپرداخت به صورت وام بوده است و بخشی از طرف خیرین تامین می شد در پروژه افراد دارای ۲ معلول که از سال ۹۴ توسط ۵ مجموعه مدیریت و راهبری می شود و ۱۴ هزار خانوار احصاء شدند.

قبادی دانا تصریح کرد: تاکنون ۷۶۰۰ واحد مسکونی به معلولین واگذار شده که امروز در دهه مبارک فجر، ۴۷۰ واحد دیگر برای افراد دارای ۲ معلول و ۱۲۰۳ واحد به سایر خانوارهای تحت پوشش واگذار خواهد شد.

وی افزود: همچنین امروز کلنگ احداث اولین واحد مسکونی در قالب برنامه مشترک با قرارگاه خاتم الانبیا به زمین خواهد خورد که جامعه هدف مدنظر در این پروژه افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید است که در دهک یک، دو و سه قرار دارند.

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: صفر تا ۱۰۰ این پروژه بدون تسهیلات انجام می شود و با کمک بلاعوض است. کل بودجه مسکن بهزیستی ۴۵ میلیارد تومان در سال بوده و تاکنون در این پروژه، دولت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه ها ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته اند که اجرایی و عملیاتی شده است.

وی اظهار داشت: این پروژه به صورت مشترک توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و بهزیستی کشور انجام خواهد شد و در کل ۱۵۰۰۰ واحد مسکونی و در فاز نخست آن ۱۵۰۰ واحد مسکونی ظرف یکسال ساخته خواهد شد که سهم دولت و بهزیستی ۷۵ درصد و قرار گاه خاتم الانبیاء، ۲۵درصد به لحاظ ریالی خواهد بود و اجرای پروژه نیز با قرارگاه خاتم الانبیاء است.

قبادی دانا بیان کرد: این قرارگاه کارهای بزرگی را در کشور انجام داده و امروز سکانداری مسکن معلولین را برعهده خواهد داشت  و امیدواریم ظرف یکسال پروژه به پایان برسد و سال آینده در مشهد مقدس میزبان ۱۵۰۰ خانوار دارای معلولیت شدید باشیم و امروز شروع این پروژه از خراسان رضوی و شهرستان نیشابور کلید خورده است.

دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در مراسم آغاز عملیات احداث ۱۵هزار واحد مسکونی ویژه افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار که صبح امروز در شهرستان نیشابور برگزار شد،اظهارداشت:در فاز اول ۱۵۰۰ واحد مسکونی به مدت یک سال ساخته خواهد شد و تا سقف ۱۵ هزار واحد را ظرف چند سال آینده عملیاتی خواهیم کرد.

دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در مراسم آغاز عملیات احداث ۱۵هزار واحد مسکونی با مشارکت سازمان بهزیستی کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) ویژه افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار که در شهرستان نیشابوربرگزار شد، اظهارداشت: جای شکرگزاری دارد که همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مراسم کلنگ زنی ۱۵۰۰ واحد مسکونی را برای افراد دارای معلولیت شدید و زنان سرپرست خانوار از شهرستان نیشابور در خراسان رضوی آغاز کردیم.

وی افزود: قرار گاه خاتم افتخار دارد همانطور که در توسعه زیرساخت های کشور در دوره تحریم تلاش دارد جایگزین خوبی برای شرکت های غربی ضداستکباری باشد و گره های کشور را بازکند. مانند بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان در بندرعباس که قرارگاه درخشید و کشور را از موهبت بنزین بی نیاز کرد.

دکتر سعید محمد تصریح کرد: بیش از ۱۵ هزار طرح عمرانی از راه های روستایی، مدرسه، درمانگاه تا به امروز، اجرا شده است.

وی گفت : اجرای پروژه های محرومیت زدایی برای ما ارزشمند تر از پروژه های بزرگ است. همانطور که امام خمینی فرمودند یک تار موی کوخ نشین را به کاخ نشینان نمی دهم نگذاریم حرف بماند و در عمل آن را اثبات کنیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء گفت: در فاز اول ۱۵۰۰ مسکن به مدت یکسال ساخته خواهد شد و امروز یکی از این واحدها در نیشابور کلنگ زنی می شود  و فازهای بعدی نیز تا سقف ۱۵ هزار واحد مسکونی عملیاتی خواهد شد.

دکتر محمد عنوان کرد: این پروژه ها در مناطق روستایی و شهری انجام می شود و به همکاری بنیاد مسکن و شهرداری ها برای صادر کردن پروانه و مجوزهای لازم  نیاز داریم و اگر  این موضوع با سرعت انجام شود ما نیز می توانیم فازهای بعدی را با سرعت بیشتری به اتمام برسانیم.

ذوالفقار یزدان مهر، معاون مشارکت‌های مردمی، موسسات غیردولتی و توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور نیز در آیین واگذاری ۱۶۷۳ واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش بهزیستی که به صورت همزمان و با حضور دکتر قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور به صورت ویدئو کنفرانس درشهرستان نیشابور برگزار شد اظهارداشت: ۱۶۷۳ واحد مسکونی در ۲۶ استان کشور به صورت ویدئو کنفرانس در حال برگزاری است.
وی افزود: از این تعداد ۴۶۴ واحد مسکونی مختص خانواده های دارای ۲ معلول و هزار و ۲۰۹ واحد به سایر خانوارها واگذار می شود.
یزدان مهر تصریح کرد: این برنامه با مشارکت وزارت راه و شهرسازی،بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفین، بهزیستی کشور،بسیج سازندگی و خیرین صورت گرفته و طی آن ۱۶۷۳ واحد مسکونی در ۲۶ شهرستان واگذار می شود.
معاون مشارکت های مردمی ،موسسات غیر  دولتی و توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد: ارزش ریالی این پروژه ها ۱۸۵ میلیارد تومان است و امروز همزمان با  سراسر کشور یک واحد مسکونی در شهرستان نیشابور خراسان رضوی به یک خانواده دارای سه معلول واگذار شد.

 

 

فرم ثبت نظر کاربران