FA EN
روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی ، شهادت مالک اشتر زمان ، شهید سپهبد قاسم سلیمانی را به آحاد ملت شریف ایران تبریک و تسلیت عرض می نماید .                                                                                   # انتقام _ سخت                                                                                                            

آمادگی پایگاه های بهزیستی جهت دریافت نذورات مردمی در روز عید سعید قربان

آمادگی پایگاه های بهزیستی جهت دریافت نذورات مردمی در روز عید سعید قربان

خلاصه خبر پنجشنبه 17 مرداد 1398

  معاون مشارکت های مردمی و اشتغال اداره کل بهزیستی خراسان رضوی از آمادگی این اداره کل جهت دریافت نذورات مردمی در روز عید سعید قربان خبر داد.

معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی خبر داد؛
آمادگی پایگاه های بهزیستی جهت دریافت نذورات مردمی در روز عید سعید قربان
 
معاون مشارکت های مردمی و اشتغال اداره کل بهزیستی خراسان رضوی از آمادگی این اداره کل جهت دریافت نذورات مردمی در روز عید سعید قربان خبر داد.
مجتبی حسین نژاد ضمن بیان این خبر اظهار داشت: اداره کل بهزیستی خراسان رضوی در راستای فراهم آوردن زمینه مشارکت شهروندان و خیرین عزیز در تامین سبد غذایی عیدانه مددجویان تحت پوشش بهزیستی، سه برنامه مختلف را در دست اجرا دارد.
وی ادامه داد: در طرح " پویش قربان "، شهروندان می توانند با واریز حداقل ده هزار تومان در ذبح گوسفند قربانی و اهدای آن به نیازمندان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی مشارکت کنند.
حسین نژاد ضمن تاکید بر لزوم هدایت نذورات مردمی به سمت نیازمندان واقعی و تغییر فرهنگ شهروندان در برگزاری مراسم های مختلف افزود: یکی از راه هایی که از طریق آن می توان با جریان تجمل گرایی در جامعه به ویژه صرف هزینه های گزاف در برگزاری مراسم ولیمه حج و عتبات عالیات و ... مقابله کرد، تغییر نگاه و فرهنگ مردم، آشنایی هر چه بیشتر آنها با مسئولیت های اجتماعی و فراهم آوردن زمینه مشارکت آنها در طرح های محرومیت زدایی می باشد .
وی ادامه داد: به همین منظور و با توجه به تقارن این ایام با بازگشت حجاج گرامی از سفر معنوی حج، طرح"خوانی به وسعت یک شهر" را برنامه ریزی و اجرا کرده ایم .
حسین نژاد افزود: ائمه اطهار (ع) درسخنان گهربار خود بارها به لزوم اهدای ولیمه به نیازمندان تاکید کرده اند لذا حجاج عزیز می توانند با مشارکت در این طرح ضمن اختصاص قسمتی از هزینه های ولیمه به سبد غذایی نیازمندان، در گسترش فرهنگ وقف و ساده زیستی سهیم باشند.
وی در پایان ضمن معرفی پایگاه های بهزیستی در روز عید قربان از شهروندان و خیراندیشان عزیز دعوت کرد تا با اهدای نذورات قربانی و سایر نذورات نقدی و غیرنقدی خود، در تامین سبد غذایی ایتام، زنان سرپرست خانوار، سالمندان و سایر نیازمندان تحت پوشش بهزیستی مشارکت کنند.
شایان ذکر است در مشهد ؛ پایگاه اداره بهزیستی شهرستان مشهد واقع در میدان امام خمینی (ره)، پایگاه شیرخوارگاه حضرت علی اصغر(ع) واقع در بلوار نمایشگاه، بلوار آیت الله هاشمی رفسنجانی( میثاق2) و پایگاه موسسه صنعتی گوشت مشهد(کشتارگاه) کیلومتر 20 جاده فریمان روستای تپه سلام؛ و در شهرستان ها ، ادارات بهزیستی شهرستان ها، آماده دریافت نذورات،گوشت وگوسفند قربانی هستند. شهروندان همچنین می توانند با واریز نذورات نقدی خود به شماره کارت ۷۳۲۴-۹۹۵۱-۹۹۱۸-۶۰۳۷ ، نزد بانک ملی، در این امر خیر مشارکت کنند.

فرم ثبت نظر کاربران