FA EN
      واگذاری 124 واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت و مددجویان بهزیستی خراسان رضوی در هفته بهزیستی ( همزمان 2075 واحد مسکونی در سراسر کشور )                     مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: یارانه نگهداری افراد معلول دارای خانواده در مراکز شبانه روزی به ۲ میلیون و۴۰۰ هزارتومان افزایش یافته است.                 یکصد و بیست و سومین فصلنامه مهر رضوی( شماره بهار۱۴۰۰) حاوی موضوعات تخصصی و تحلیلی حوزه بهزیستی در۵۶ صفحه منتشر شد. نسخه الکترونیکی این نشریه را می توانید از همین پورتال دریافت  نمایید .                 مدير كل بهزيستي خراسان رضوي در نشست خبري هفته بهزيستي از تأسيس نخستين مركز بازتواني و توانمندسازي بانوان معتاد بهبوديافته در مشهد خبر داد.                               افتتاح بخش سونوگرافی بنیاد ژنتیک خراسان رضوی توسط دکتر فیروزی مدیر کل بهزیستی استان در هفته بهزیستی                                                                                                              

آیت‌ا.. علم‌الهدی: مردم از بهزیستی گلایه‌مند نیستند

آیت‌ا.. علم‌الهدی: مردم از بهزیستی گلایه‌مند نیستند

خلاصه خبر سه شنبه 29 تیر 1400

مدیران بهزیستی خراسان رضوی در آخرین روز هفته بهزیستی با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی دیدار کردند.

در دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با مدیران این نهاد

آیت‌ا.. علم‌الهدی: مردم از بهزیستی گلایه‌مند نیستند

مدیران بهزیستی خراسان رضوی در آخرین روز هفته بهزیستی با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی دیدار کردند.

در این دیدار که پیش از ظهر امروز در دفتر امام جمعه‌ی مشهد انجام شد، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های بهزیستی تصریح کرد: مردم از بهزیستی گلایه‌مند نیستند و قدردان خدمات بهزیستی می‌باشند ولی جامعه هدف، گلایه‌هایی از کمبودها دارند که باید پیگیری شود.

آیت‌ا.. علم الهدی مدیریت جدید بهزیستی استان را مدیر جهادی خواند و گفت: از آقای دکتر فیروزی شناخت کامل دارم و می‌دانم ایشان با وظیفه‌مندی و دغدغه‌مندی، پیگیر مسائل و مشکلات مددجویان است.

امام جمعه مشهد در این دیدار با تقدیر از خدمات بهزیستی گفت: تکریم مراجعین و مردم، از وظایف همیشگی کارکنان دستگاه‌های دولتی است و بهزیستی هم چنانکه تا کنون این رویه را داشته، احترام مردم و مراجعین را بیش از گذشته، مورد توجه قرار دهند.

وی در پاسخ به تقاضای مدیر کل بهزیستی استان مبنی بر توجه بیشتر به جایگاه بهزیستی در شورای زکات استان گفت: در اولین جلسه این شورا لزوم حضور بهزیستی و توجه به نیازهای مددجویان این سازمان را مطرح خواهیم کرد.

همچنین بنا به تقاضای مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی، مقرر شد نسبت به عضویت بهزیستی در قرارگاه مواسات و همدلی اقدام لازم از سوی نهاد نمایندگی ولی فقیه صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به تأسیس سازمان بهزیستی گفت: در آن زمان شهید فیاض‌بخش و همکارانش بر توانمندسازی و استقلال مددجویان تأکید زیادی داشتند و همین رویه هم باید در بهزیستی اولویت داشته باشد.

وی همچنین پیشنهاد داد که یک طرح ابتکاری با کمیته امداد استان در زمینه همکاری دو نهاد در زمینه تقسیم کار بین معیشت و توانمندسازی مددجویان مطرح گردد و این طرح از استان خراسان رضوی به نهادهای تصمیم‌گیر کشور ارسال گردد تا موضوع توانمندسازی به صورت تخصصی در بهزیستی دنبال شود و کمیته امداد بحث معیشت را پیگیری کند.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی مددجویان بهزیستی گفت: بیش از 600 هزار نفر جمعیت استان که ده درصد نفوس استان را تشکیل می‌دهند به صورت مستقیم از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند.

دکتر مسعود فیروزی افزود: عمده‌ترین فعالیت بهزیستی، همان تأکیدات رهبر معظم انقلاب است که موضوع آسیب‌های اجتماعی را در بر می‌گیرد.

فیروزی گفت: یکی از این طرح‌های موفق که الگوی کشور هم شده، طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان است که با همکاری دستگاه قضایی و سایر نهادهای مرتبط اجرا شده است و تا کنون بیش از 600 کودک کار ساماندهی شده و در مرحله توانمندسازی هستند.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: در بخش آسیب اعتیاد، بهزیستی با همکاری شهرداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بیش از 4500 معتاد متجاهر را در ورزشگاه‌ها و محل‌های نگهداری موقت، مورد درمان و بازتوانی قرار داده که این کار تا پاکسازی کامل معتادان متجاهر از سطح شهر ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: علاوه بر این ما کمپ جامع ترک اعتیاد را راه‌اندازی کرده ایم که از مرحله سم‌زدایی تا اشتغال و حرفه‌آموزی و تا حمایت از خانواده‌ی بهبودیافته را انجام می‌دهیم.

وی همچنین ضمن تشکر از الطاف نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان نسبت به بهزیستی، خواستار استفاده از تریبون نماز جمعه برای اطلاع‌رسانی پیرامون نیازهای مددجویان بهزیستی شد.

فیروزی خدمات به زنان سرپرست خانوار، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، افراد دچار بحران‌های فردی و خانوادگی، خدمات به دختران و زنان خشونت‌دیده و بیماران روانی مزمن را از دیگر خدمات این نهاد برشمرد و گفت: بهزیستی تقریبا 170 فعالیت را برای اجرای 60 وظیفه‌ای که برایش تعریف شده برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند.

فرم ثبت نظر کاربران