FA EN
آغاز پویش ایران همدل از عید سعیدغدیر تا پایان ماه صفر با شعار کرامت علوی، شور حسینی                      

افتتاح و کلنگ زنی ۳ پروژه خدماتی در بردسکن

افتتاح و کلنگ زنی ۳ پروژه خدماتی در بردسکن

خلاصه خبر چهارشنبه 16 بهمن 1398

همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر ۳ پروژه خدماتی در شهرستان بردسکن با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی،مسعود فیروزی معاون توانبخشی بهزیستی استان خراسان رضوی در مراسم افتتاح مرکز حرفه آموزی معلولین شهرستان بردسکن که با حضور فرماندار بردسکن، مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه بردسکن و دیگر روسای ادارات برگزار شد، اظهار کرد: در استان خراسان رضوی ۱۲۶ هزار معلول در حال حاضر دارای پرونده هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۷۰۰ نفر در بردسکن پرونده دارند.

وی افزود: فراوانی جمعیت معلولین نسبت به جمعیت شهرستان در مقایسه با آمار استان بالا است.

فیروزی با بیان اینکه در سازمان بهزیستی ۲ گروه مرکز شبانه روزی و روزانه وجود دارد، افزود: در مراکز شبانه روزی هدف نگهداری افراد دارای معلولیت است و تنها جایی که روح توانبخشی جریان دارد و افراد دارای معلولیت مهارت زندگی را آموزش میبینند و براساس قابلیت‌ها و علیرغم تمام محدودیت‌هایی که دارند از توانمندی هایشان استفاده می‌شود، مراکز روزانه است.

 معاونت توانبخشی مدیر کل بهزیستی استان خراسان رضوی افزود: دومین مرکز توانبخشی روزانه در بردسکن افتتاح شد و نگاه ما هم به افزایش این مراکز با توجه به تمام محدودیت ها و اعتبارات است.

فیروزی گفت: با پیگیری‌های انجام شده  رئیس بهزیستی شهرستان بردسکن در بدو افتتاح این مرکز برای ۱۵ نفر یارانه گرفته شد جزو معدود پروژه‌هایی است که در بدو افتتاح یارانه می‌گیرد.

 همچنین مصطفی پور محمد رئیس اداره بهزیستی شهرستان بردسکن با بیان اینکه مرکز حرفه آموزی معلولین شهرستان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیون تومان و اشتغال ۸ نفر با جمعیت برخوردار ۵۰ نفر افتتاح گردید، افزود: به برکت نظام و خون شهدا تاکنون جمعیت مستمر بگیری شهرستان ۱۸۸۲ خانوار می باشد.

 وی با بیان اینکه ۲۳ درصد تحصیلات اشتغال استان را در سامانه کارا جذب شده است، گفت: از کل اعتبارات استان که ۱۵ میلیارد تومان بود توانستیم ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را جذب بردسکن کنیم.

 محمد پور گفت: همچنین از تسهیلات تبصره ۱۶ مبلغ ۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان به بردسکن داده شد و از ابتدای سال تاکنون اعتبار ۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فقط در حوزه اشتغال به بهزیستی شهرستان اختصاص یافته است.

 همچنین در مراسم دیگری کلنگ مرکز شبانه روزی توانبخشی و مراقبتی سالمندان مهرگان در بردسکن زده شد.

 در این مراسم حاج علی صابری رئیس مرکز توانبخشی سالمندان مهرگان با بیان اینکه مساحت این مرکز ۱۰ هزار متر و دارای زیربنای هزار و ۴۵۰ مترمربع می باشد گفت: اعتبار لازم برای ساخت این مرکز ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل کمک خیرین است.

وی ابراز امیدواری کرد؛ در کمتر از دو سال این مرکز به بهره‌برداری برسد.

 در ادامه مراسم افتتاح پروژه های مبارک دهه فجر، دستگاه آسیاب و میکس مکانیزه خوراک دام در محل مرکز رشد نوآوری و خلاقیت شهید چمران بردسکن افتتاح شد.

 در این مراسم سرهنگ علیرضا جنیدی فرمانده سپاه ناحیه بردسکن با بیان اینکه این پروژه بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار در برداشته است، افزود: دستگاه آسیاب و میکسر خوراک دام در روز می تواند ۱۰ تن خوراک دام را آماده کند.

 وی گفت: از مزیت های این دستگاه تولید یک تن خوراک دام در ساعت، سیستم کنترل دیجیتال، قابلیت تغییر سریع فرمول میکس، اندازه گیری همزمان مواد ورودی میکسر می‌باشد.

جنیدی گفت :حمایت مالی بسیج استان ۱۰۰ میلیون ریال و سرمایه گذاری اولیه نیز ۵۰ میلیون تومان بوده است.

فرم ثبت نظر کاربران