FA EN
* کرونا_را_شکست_می دهیم *                       * کرونا_را_شکست_می دهیم *

توزیع 4هزار بسته بهداشتی در طرح پیشگیری و مراقبت از شیوع کووید 19 ویژه کودکان کار و خیابانی

توزیع 4هزار بسته بهداشتی در طرح پیشگیری و مراقبت از شیوع کووید 19 ویژه کودکان کار و خیابانی

خلاصه خبر سه شنبه 26 اسفند 1398

4هزار بسته بهداشتی در طرح پیشگیری و مراقبت از شیوع کووید 19 ویژه کودکان کار و خیابانی در حاشیه شهر مشهد و چهارراه های سطح شهر در 4نوبت توزیع می شود.

دکتر حمیدرضا پوریوسف،مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهارداشت: طرح پیشگیری و مراقبت از شیوع کووید 19 ویژه کودکان کار و خیابانی که  کمتر از سن 18سال دارند طی مصوبه ای کشوری از تاریخ 24 اسفندماه در شهر مشهد آغاز شده است .

وی افزود: در هر استان این طرح توسط معاونت امور اجتماعی پیگیری و مدیریت می شود که بر این اساس جلسات کارشناسی با حضور تمامی مدیران مراکز کاهش آسیب ها، دفاتر و مرکز کودکان کار، بهزیستی مشهد و اورژانس اجتماعی برگزار شد.

پوریوسف تصریح کرد: در این طرح برای هریک از کودکان کار باید 30هزار تومان پک بهداشتی تهیه و توزیع شود بر این اساس تاکنون 2400 پک آماده شده است.

وی عنوان کرد: علاوه بر بودجه بهزیستی کشور برای این طرح در خراسان رضوی بیش از 2هزار پک بهداشتی نیز با کمک خیرین آماده شده است که در مجموع 4هزار پک بهداشتی برای کودکان کار و خیابانی تهیه شده است در این پک های بهداشتی یک ژل 200گرمی شست و شوی دست، یک مایع دستشویی 20گرمی، 10 جفت دستکش، 4عدد ماسک و بروشورآموزشی جهت پیشگیری از کووید19  تهیه شده است.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی افزود: در راستای این طرح و با توجه به گستردگی حاشیه شهر مشهد تقسیم بندی براساس منطقه جغرافیایی به منظورتوزیع هدفمند انجام شده است  و بر این اساس حاشیه شهر مشهد به 9پایگاه تقسیم شد و بر این اساس اورژانس اجتماعی 2تیم را در چهارراه های سطح شهر فعال کرده استکه کار توزیع پک و آموزش استفاده از پک ها را به کودکان کار آموزش می دهند.

وی گفت: منطقه طوس، مصلی و قلعه ساختمان، رسالت و خواجه ربیع، جاده سیمان، بلوار طبرسی ، شهید رجایی و سیدی مکان هایی هستند که تیم های بهزیستی در 4 نوبت تا پایان سال علاوه بر توزیع پک های بهداشتی کار آموزش را نیز انجام می دهند. و در هر منطقه 500تا 600پک توزیع می شود.

پوریوسف خاطرنشان کرد: در حال حاضر 18تیم روزانه در گیر این طرح هستند و جلسات آموزشی و رعایت نکات ایمنی را طبق بخشنامه گذرانده اند لذا تمامی تیم ها موظف هستند در تمامی نوبت‌های مراجعه با ماسک، دستکش ژل شستشو و لباس مجهز به حاشیه شهر مراجعه کنند.

وی عنوان کرد: درحال حاضر 1500پک بهداشتی توسط خیرین آماده شده است و امیدواریم بتوانیم تا 8هزار پک برای کودکان کار و خیابانی آماده کنیم هر چند تهیه ماسک و ژل بهداشتی بسیار سخت است اما مشارکت های خوبی گرفتیم و 4هزار ماسک  از سوی خیرین تهیه شده است.همچنین سعی شده از گروه های دیگری مانند هلال احمر، مرکز بهداشت، شهرداری، بخش خصوصی نیز مشارکتهایی دریافت شود.

وی افزود:طرح پیشگیری و مراقبت از شیوع کووید 19 ویژه کودکان کار و خیابانی در 4 نوبت اجرا می شود و امروز مرحله دوم آن انجام خواهد شد.

فرم ثبت نظر کاربران