FA EN
آغاز پویش ایران همدل از عید سعیدغدیر تا پایان ماه صفر با شعار کرامت علوی، شور حسینی                      

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی از افتتاح اولین هتل تراز معلولین کشور در آینده ای نزدیک در جوار حرم مطهر رضوی خبر داد

 مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی از افتتاح اولین هتل تراز معلولین کشور در آینده ای نزدیک در جوار حرم مطهر رضوی خبر داد

خلاصه خبر پنجشنبه 26 شهریور 1399

افتتاح اولین هتل تراز افراد دارای معلولیت کشور در جوار حرم مطهر رضوی

 

دکتر حمیدرضا پوریوسف که صبح امروز به اتفاق جمعی از مدیران سازمان بهزیستی کشور، مسؤولین شهرداری منطقه‌ی ثامن مشهد و سازمان‌های مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت استان و کشور، به منظور رصد موانع دسترس‌پذیری افراد دارای معلولیت در مسیر هتل تا حرم مطهر رضوی، در محل ساخت هتل حضور یافته بودند، این خبر را اعلام کرد.

 

در این مراسم علاوه بر شهردار منطقه‌ی ثامن مشهد و دکتر قاضی‌زاده، نائب رییس و نماینده مردم مشهد در مجلس، دو مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور، مدیران عامل 4 تشکل معلولین کشور، معاون توانبخشی و معاون پشتیبانی بهزیستی استان نیز حضور داشتند.

 

دکتر پوریوسف در این مراسم با یاد کردن از نیکوکار یزدی، آقای شهسواری، گفت: این هتل به همت این نیکوکار بزرگوار به اضافه‌ی اعتبارات بهزیستی و نیز زمین اهدایی شهرداری منطقه‌ی ثامن به مساحت 918 متر مربع احداث گردیده است.

 

وی ادامه داد: در مشهد فضای اقامتی برای افراد دارای معلولیت که به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف می‌شوند نبوده است و این هتل الگویی برای دسترس‌پذیری افراد دارای معلولیت در سطح کشور است.

 

دکتر پوریوسف اضافه کرد: مسؤولین حاضر در برنامه‌ی امروز، مسیر هتل تا حرم را پیاده طی و موانع را به طور عینی رصد می نمایند تا این موانع در اسرع وقت برطرف گردد.

 

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی یادآور شد: به امید خدا و عنایات حضرت امام هشتم(ع) این هتل در آینده ای نزدیک افتتاح خواهد شد.

 

وی خاطر نشان کرد: شهردار محترم منطقه ثامن، قول دادند که تا اول آذر، موانع موجود در مسیر هتل تا حرم به طور کامل مرتفع و مسیر مناسب‌سازی شده‌ی هتل برای بهره‌برداری افراد دارای معلولیت در اول آذرماه، تحویل گردد.

 

پس از سخنان مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی، مسؤولین حاضر، مسیر هتل تا حرم را پیاده طی کردند و موانع موجود در مسیر هتل تا حرم رضوی را از نزدیک بررسی و موارد را به شهرداری منطقه‌ی ثامن منتقل کردند.

 

شایان ذکر است این هتل با مشارکت شهرداری ثامن مشهد(اهدای زمین)، خیرین و سازمان بهزیستی کشور احداث گردیده است و در آینده ای نزدیک با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در مشهد مقدس به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

فرم ثبت نظر کاربران