FA EN
   هفته بهزیستی ( 22 لغایت 28 تیرماه 98 ) با شعار به زیستن در گام دوم : شفافیت ، توانمند سازی و ارتقای سلامت اجتماعی                       آیا میدانید : عدم تشخیص کم شنوایی های یک گوشی احتمال عقب ماندگی تحصیلی کودکان را تا 10 برابر افزایش خواهد داد ؟                  آیا میدانید : غربالگری شنوایی نوزادان موثرترین شیوه شناسایی زود هنگام نقایص شنوایی است که درمان را تا حدودی زیادی مقدور میسازد ؟                                  کسب رتبه اول معاونت امور توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی  بر اساس ارزیابی عملکرد شاخص های نظارتی  سال 97 بهزیستی در سطح کشور             سید حسن خادم الحسینی جانشین دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور  : خراسان رضوی رتبه نخست مناسب‌سازی محیط برای افراد دارای معلولیت را داراست.                                آیا میدانید : با واگذاری 76 واحد مسکونی در شهر جدید گلبهار به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول واحدهای واگذار شده این طرح از مرز شش هزار واحد گذشت.                       آیا میدانید :  ثبت ازدواج درمشهد بدون ارائه گواهی مشاوره ژنتیک ممنوع شد                 دکتر قبادی دانا : قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت ایران اگر به درستی اجرا شود از کنوانسیون بین‌المللی حقوق معلولین مترقی‌تر است                       آیا می دانستید : در حال حاضر 165 مرکز غیر دولتی شبانه‌روزی، ویزیت در منزل، مراقبتی و روزانه به معلولین خدمات می‌دهند                       آیا میدانستید : 114 هزار و 70 نفر در خراسان رضوی معلول شناسایی شده‌ی پرونده‌دار در بهزیستی داریم         

الگوی تمام زنان عالم، خانم فاطمه زهرا(س) است

الگوی تمام زنان عالم، خانم فاطمه زهرا(س) است

خلاصه خبر سه شنبه 7 اسفند 1397

مشاور امور بانوان بهزیستی خراسان رضوی گفت: بزرگداشت روز و هفته‌ی زن، باید در عمل اتفاق بیفتد زیرا صرف تبریک گفتن و گرفتن یک هدیه‌ی مختصر برای بانوان، مشکلات و مسائل خانم‌ها را حل نمی‌کند.

مشاور امور بانوان بهزیستی خراسان رضوی در آغاز هفته‌ی زن:

نخبگان و فرهیختگان مشکلات و مسائل زنان را در این هفته بررسی و تحلیل کنند / الگوی تمام زنان عالم، خانم فاطمه زهرا(س) است / خانم‌ها باید در حوزه‌ی همسری، مادری و بانوی منزل بودن، آموزش ببینند

مشاور امور بانوان بهزیستی خراسان رضوی گفت: بزرگداشت روز و هفته‌ی زن، باید در عمل اتفاق بیفتد زیرا صرف تبریک گفتن و گرفتن یک هدیه‌ی مختصر برای بانوان، مشکلات و مسائل خانم‌ها را حل نمی‌کند.

زهرا سادات ترحمی هفتم اسفند در گفتگو با خبرنگار ما افزود: در هفته‌ای که مزین به ولادت خانم فاطمه زهرا(س) و به عنوان هفته‌ی بزرگداشت مقام زن و مادر در نظر گرفته شده، باید مسائل و مشکلات بانوان به صورت ریشه‌ای مورد بحث و بررسی قرار گیرد و نخبگان جامعه به این موضوعات توجه و برای آنها راه حل ارائه کنند.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی افتخار دارد که به هزاران زن خود سرپرست، بدسرپرست و سرپرست‌خانوار، خدمات رسانی می‌کند گفت: در میان خانم‌های تحت پوشش بهزیستی، افراد بسیار کمی هستند که از مردان سرپرست خانواده‌شان راضی و خوشنود باشند زیرا مردان خانواده نتوانسته‌اند جایگاه زن را در خانواده تعریف و حقوق واقعی وی را استیفا کنند.

وی ادامه داد: الگوی زنان جامعه‌ی ما باید حضرت فاطمه زهرا(س) و سیره‌ی ایشان باشد چون ایشان در همه‌ی جنبه‌های زندگی، اسوه و الگوی عمل بوده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: خانم فاطمه زهرا(س) همسری بسیار خوب، مادری دلسوز و فداکار، دختری دردانه و عزیز برای والد گرامی‌اش، پیامبر اکرم(ص)، و زنی اجتماعی و فعال در عرصه‌های مختلف حضور بود.

وی گفت: زنان امروز جامعه‌ی ما در بعد حضور اجتماعی، پیشرفت زیادی داشته‌اند اما باید در زمینه‌ی مادری، همسری و فرزندی، نکاتی را از خانم فاطمه‌ زهرا(س) بیاموزند.

وی بیان داشت: خانم فاطمه‌ی زهرا(س) در تمام دوران زندگی مشترک با امام علی‌(س) همسری مؤمن، فداکار، کدبانو و دلسوز برای همسر و فرزندانش بود و روایات بسیار زیادی که از زندگی ایشان برجای مانده، نشان‌دهنده‌ی توجه ایشان به مسائل خانه و زندگی مشترک می‌باشد.

ترحمی افزود: ایشان همچنین در زمینه‌ی مادری کردن برای فرزندان، چنان عمیق، استوار و مؤمنانه حرکت و عمل می‌کرد که حاصل زندگی پربارش، فرزندانی چون امام حسن(ع)، امام حسین(ع) و بانو زینب(س) بودند که هر کدام‌شان برای ایمان و خلوص و عمل صالح، جهانی را کفایت می‌کنند.

مشاور امور بانوان بهزیستی خراسان رضوی گفت: نخبگان و فرهیختگان حوزه‌ی امور اجتماعی، باید در این هفته، نشست‌های تخصصی و فکری داشته باشند و مسائل و مشکلات زنان امروز را به صورت علمی و دقیق بررسی و برای هر کدام از این مشکلات، راه حل‌هایی ارائه دهند.

وی ادامه داد: زن امروز، یک شهروند شاغل، فرهیخته، آگاه و مسؤول است که دیگر در محفظه‌ی محدود و سنتی خانه جای نمی‌گیرد و با تمام وجود به اجتماع وارد شده تا مانند مردان و پا به پای آنها، در توسعه و سازندگی جامعه‌ی اسلامی‌اش نقش بپذیرد.

وی آسیب‌های اجتماعی حوزه‌ی زنان را از بحث‌های مهمی دانست که باید در جمع فرهیختگان مورد بحث و نقادی قرار گیرد و عوامل و تبعات این آسیب‌ها با الگوهای علمی تدوین شود.

وی با اشاره به عملکرد بهزیستی در زمینه‌ی حضور اجتماعی بانوان گفت: خوشبختانه بهزیستی جزو دستگاه‌هایی بوده که موضوع اشتغال و حضور اجتماعی بانوان را جدی گرفته و در حال حاضر بیش از 60 درصد کارکنان این سازمان، خانم‌ها هستند که نسبت جنسیتی بالایی در بین شاغلین این سازمان دارد.

وی یادآور شد: در کنار بانوان که باید آموزش‌های پیشگیرانه‌ی آسیب‌ها را دریافت کنند آقایان هم باید شرایط جدید زندگی خانم‌ها را بپذیرند و به همسرشان به عنوان شریک واقعی زندگی نگاه کنند که در همه‌ی تکالیف و حقوق، با آنها برابری دارد و باید از حقوق خود به طور کامل بهره‌مند شود.

فرم ثبت نظر کاربران