FA EN
آیا میدانید : با واگذاری 76 واحد مسکونی در شهر جدید گلبهار به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول واحدهای واگذار شده این طرح از مرز شش هزار واحد گذشت.                       آیا میدانید :  ثبت ازدواج درمشهد بدون ارائه گواهی مشاوره ژنتیک ممنوع شد                 دکتر قبادی دانا : قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت ایران اگر به درستی اجرا شود از کنوانسیون بین‌المللی حقوق معلولین مترقی‌تر است                       آیا می دانستید : در حال حاضر 165 مرکز غیر دولتی شبانه‌روزی، ویزیت در منزل، مراقبتی و روزانه به معلولین خدمات می‌دهند                       آیا میدانستید : 114 هزار و 70 نفر در خراسان رضوی معلول شناسایی شده‌ی پرونده‌دار در بهزیستی داریم         

باید از قضاوت‌های جنسیتی در مورد زنان پرهیز کنیم

باید از قضاوت‌های جنسیتی در مورد زنان پرهیز کنیم

خلاصه خبر دوشنبه 13 اسفند 1397

مراسم بزرگداشت روز تولد حضرت زهرا(س) و هفته گرامیداشت مقام زن و مادر در بهزیستی خراسان رضوی برگزار شد.

مدیر کل در مراسم هفته‌ی زن و روز مادر در بهزیستی خراسان رضوی

باید از قضاوت‌های جنسیتی در مورد زنان پرهیز کنیم

مراسم بزرگداشت روز ولادت حضرت زهرا(س) و هفته‌ی گرامیداشت مقام زن و مادر در بهزیستی خراسان رضوی برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مقامات بهزیستی و استانداری خراسان رضوی برگزار گردید جمع زیادی از بانوان شاغل و بازنشسته‌ی بهزیستی، زنان توانمند جامعه‌ی هدف سازمان بهزیستی در استان و بانوان فعال در بخش‌های تخصصی بهزیستی حضور داشتند.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی در این مراسم ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه‌ی زهرا(س) به زنان شاغل و بازنشسته‌ی بهزیستی گفت: زنان و مردان، گذشته از تفاوت‌های جسمی و عاطفی که لازمه‌ی تکوین جامعه است، در حقوق اجتماعی، برابرند و می‌باید لوازم حضور شایسته‌ی حضور آنان در همه‌ی صحنه‌های اجتماعی، فراهم شود.

حمیدرضا پوریوسف با اشاره به توسعه‌ی وسایل ارتباطی، با بیان اینکه برخی نوشته‌ها و پست‌های دارای نگاه جنسیتی منفی در فضای مجازی که در سطح وسیع دست به دست می‌شود گفت: این تبادلات نوشتاری، خلاف فرهنگ اسلامی است و همه‌ی ما به عنوان شهروندان آگاه و بافرهنگ باید از این گونه فرهنگ‌سازی‌های غلط پرهیز کنیم.

وی ادامه داد: شهروندان از زن و مرد، همه مورد احترام هستند و تفاوت رفتارها و عملکردهای زیستی، نباید موجب نسبت دادن مسائل نادرست به زنان یا مردان بشود.

وی با تأکید بر اینکه ملاک قضاوت در باره‌ی زنان باید بر اساس توانمندی‌های فردی، شخصیتی و انسانی آنها باشد گفت: ما گذشته از ملاک‌های جنسیتی، نژادی یا هر عنصر ظاهری دیگر، بر اساس ملاک‌های آفرینشی که خداوند در وجود هر انسان قرار داده در باره‌ی او قضاوت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه زنان فرهیخته‌ی زیادی در بهزیستی استان مشغول خدمت به مددجویان می‌باشند گفت: باید از پرداختن به قالب‌های ساختگی و بی‌ارزش هنجارگونه که باعث افتراق جنسیتی و تضعیف جایگاه زنان در جامعه می‌شود و رفته رفته به طرح‌واره‌های فرهنگی تبدیل می‌گردد پرهیز کنیم.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در نظامی زندگی می‌کنیم که جایگاه واقعی زنان را به آنان هدیه نموده و ضمن تأکید بر عفاف و حجاب به عنوان پایه‌های شخصیت زن اسلامی، بر جایگاه اجتماعی آنان صحه گذاشته است که نمونه‌های بارز آن را در جامعه می‌بینیم.

مشاور امور بانوان مدیر کل بهزیستی نیز در این مراسم گفت: امروز که روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز شادی خانواده‌ی پیامبر اکرم(ص) است همه باید شاد باشیم و الگوی خویش را در همه‌ی زمینه‌های فردی و اجتماعی، زندگی آن بانوی یگانه‌ی عالم خلقت قرار دهیم.

زهرا سادات ترحمی گفت: باید همچون فاطمه، همسری وفادار، مادری خردمند و آگاه، حاضر در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی و مدافع ارزش‌های انقلابی و اسلامی باشیم.

وی ضمن قدردانی از حضور زنان در عرصه‌های خدمت به مددجویان بهزیستی گفت: خوشحالیم که خداوند، توفیق این خدمت را به ما ارزانی داشته و کارنامه‌ی زنان شاغل در بهزیستی نشان می‌دهد که آنان در خدمت به مددجویان، توفیق بیشتری داشته‌اند.

وی در پایان گفت: خداوند زیباست و زنان را نیز برای پاکی و مهربانی صحنه‌ی آفرینش آفریده است.

در این مراسم، از گروهی از زنان فرهیخته و توانمند شاغل و بازنشسته‌ی بهزیستی و همچنین جمعی از اعضای جامعه‌ی هدف این نهاد که در زمینه‌های مختلف، موفقیت‌هایی داشته‌اند تجلیل به عمل آمد.

فرم ثبت نظر کاربران