FA EN
   معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور طی حکمی «مسعود آسیما» را به عنوان مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور منصوب کرد.          مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی طی حکمی جداگانه آقای حسن رجبی  و خانم حسن زاده را به ترتیب به سمت ریاست ادارات بهزیستی فریمان و کاشمر منصوب کرد              معاون وزیر رفاه و رییس بهزیستی کشور در پایان سفر دو روزه در مشهد  از آیت‌ا.. علم‌الهدی، نماینده‌ی ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه‌ی مشهد، استاندار این استان، مدیران بهزیستی خراسان رضوی و رؤسای مراکز غیر دولتی و تشکل‌های معلولین استان تقدیر و تشکر کرد.               دکتر قبادی دانا : قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت ایران اگر به درستی اجرا شود از کنوانسیون بین‌المللی حقوق معلولین مترقی‌تر است          معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور طی  حکمی دکتر عباس عطوف را به عنوان جانشین رییس و مدیر کل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور منصوب کرد                آیا می دانستید : در حال حاضر 165 مرکز غیر دولتی شبانه‌روزی، ویزیت در منزل، مراقبتی و روزانه به معلولین خدمات می‌دهند                       آیا میدانستید : 114 هزار و 70 نفر در خراسان رضوی معلول شناسایی شده‌ی پرونده‌دار در بهزیستی داریم         

هیچ کس پشت نوبت کمیسیون‌های تشخیص معلولیت خراسان رضوی نیست

هیچ کس پشت نوبت کمیسیون‌های تشخیص معلولیت خراسان رضوی نیست

خلاصه خبر شنبه 25 اسفند 1397

کارشناس کمیسیون‌های پزشکی بهزیستی خراسان رضوی گفت: مددجویان شهرستانی از این پس می‌توانند نوبت کمیسیون تجدید نظر را در شهرستان محل سکونت خود دریافت کنند.

مددجویان فعلی برای تأیید احراز شرایط، شش ماه مهلت دارند

هیچ کس پشت نوبت کمیسیون‌های تشخیص معلولیت خراسان رضوی نیست

کارشناس کمیسیون‌های پزشکی بهزیستی خراسان رضوی گفت: مددجویان شهرستانی از این پس می‌توانند نوبت کمیسیون تجدید نظر را در شهرستان محل سکونت خود دریافت کنند.

زهرا فردوسی با بیان اینکه کمیسیون بدوی تشخیص معلولیت در شهرستان‌ها تشکیل می‌شود گفت: با توسعه‌ی نرم‌افزار قبلی، اکنون مددجو چنانچه به رأی کمیسیون شهرستان اعتراض داشته باشد می‌توانند اعتراض خود را در همان محل سکونت خود در سامانه ثبت و در همان روز و ساعتی که برای مراجعه‌اش به او اعلام می‌شود به کمیسیون استان مراجعه نماید.

وی اظهار داشت: در طول سال جاری، پرونده‌ی  40 هزار و 700 متقاضی در کمیسیون بررسی و مورد پذیرش قرار گرفته که 16 هزار نفر آنها مددجویان جدید هستند و 26 هزار و 700  نفر جزو مددجویان فعلی سازمان می‌باشند که برای اطمینان از ادامه‌ی احراز شرایط مددجویی، کمیسیون مجدد شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: مددجویانی که برای بار دوم به کمیسیون دعوت می‌شوند از آخرین تماس مددکارش، 6 ماه مهلت دارند که به کمیسیون مراجعه کنند و در غیر این‌ صورت پرونده‌اش از چرخه‌ی مددجویان مورد حمایت حذف و بایگانی خواهد شد.

وی گفت: در سه سال گذشته، پرونده‌ی حدود 13 هزار نفر از توانخواهان به دلیل عدم مراجعه به کمیسیون به صورت راکد درآمده و غیر فعال شده‌ است.

وی شرط دریافت خدمات مستمر و غیر مستمر بهزیستی را پذیرش در کمیسیون تشخیص معلولیت ذکر کرد و گفت: در حال حاضر، هیچ متقاضی پشت نوبت پذیرشی در کمیسیون‌های تشخیص معلولیت در سطح استان نداریم و کمیسیون‌های شهرستان‌ها منتظر متقاضی هستند.

فردوسی در زمینه‌ی صدور کارت معلولیت برای مددجویان و تسهیلات جدید بهزیستی در این زمینه گفت: در حال حاضر و با توسعه‌ی سامانه کمیسیون پزشکی، شرایط به گونه است که مددجو می‌تواند با ورود شماره‌ی ملی در سامانه، از مرحله‌ی صدور کارت، مکان و زمان تحویل آن مطلع شود.

وی گفت: کارت معلولیت، امتیازاتی برای معلولین دارد و حتی اگر معلول به کشورهای دیگر هم برود این کارت، برای استفاده از امکانات آن کشور مفید خواهد بود زیرا تشخیص معلولیت بر مبنای استانداردهای بین‌المللی انجام می‌شود و کارت صادره هم وجهه‌ی بین‌المللی دارد.

 

فرم ثبت نظر کاربران