FA EN
طی حکمی  از سوی دکتر وحید قبادی دانا ، دکتر مسعود فیروزی به سمت سرپرست بهزیستی خراسان رضوی منصوب شد                دکتر مسعود فیروزی، پیش از این معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی بود.                             جذامیان دارای معلولیت، تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار گرفته‌اند                                                     تدوين نظام‌نامه‌ي ابتكاري بهزيستي خراسان رضوي براي تعيين كارمندان نمونه                                       سرپرست بهزيستي خراسان رضوي: والدين، اختلالات زباني و گفتاري كودكان را جدي بگيرند                              

واگذاری 76 واحد مسکونی در گلبهار به خانوارهای دارای حداقل 2 عضو معلول

واگذاری 76 واحد مسکونی در گلبهار به خانوارهای دارای حداقل 2 عضو معلول

خلاصه خبر یکشنبه 15 اردیبهشت 1398

به گزارش روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی : با واگذاری 76 واحد مسکونی در شهر جدید گلبهار به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول واحدهای واگذار شده این طرح از مرز شش هزار واحد گذشت. به گزارش خراسان رضوی، در آیین واگذاری شش هزارمین واحد مسکونی به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول که دیروز در شهر جدید گلبهار برگزار شد، رئیس بهزیستی کشور،رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، سرپرست معاونت عمرانی استاندار و جمعی از مدیران کل استانی حضور داشتند.

واگذاری 76 واحد مسکونی در گلبهار به خانوارهای دارای حداقل 2 عضو معلول

شش هزارمین واحد مسکونی به خانوارهای دارای بیش از 2 معلول واگذارشد

به گزارش روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی : با واگذاری 76 واحد مسکونی در شهر جدید گلبهار به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول واحدهای واگذار شده این طرح از مرز شش هزار واحد گذشت. به گزارش خراسان رضوی،  در آیین واگذاری شش هزارمین واحد مسکونی به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول که دیروز در  شهر جدید گلبهار برگزار شد، رئیس بهزیستی کشور،رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، سرپرست معاونت عمرانی استاندار و جمعی از مدیران کل استانی حضور داشتند.

معاون وزیر رفاه و رئیس بهزیستی کشور در این مراسم گفت:این طرح در قالب تفاهم نامه پنج جانبه بین سازمان بهزیستی کشور،بنیاد مسکن،بنیان مستضعفان انقلاب اسلامی،بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اداره راه و مسکن شهرداری و انجمن خیریه مسکن ساز از سال94 آغاز شده  است تا با هماهنگی و همدلی مشکل 14 هزار خانوار را رفع کند. وحید قبادی دانا رفع مشکل مسکن این مددجویان را در راستای کاهش مصائب خانواده هامطرح کرد و افزود:داشتن بیش از دو معلول مزیتی نبوده بلکه هدف کاهش مصائب خانواده است زیرا ما نیز در این که خانواده ای بیش از دو معلول داشته باشد مقصریم و سعی شده با غربالگری پیش از ازدواج و آگاهی بخشی ها این چرخه متوقف شود. وی افزود: این 76 واحد مسکونی از یک مجموعه 656 واحدی است که متمرکز نبوده و درون سایر واحدهای مسکونی مجموعه  است و کل مجتمع برای سهولت رفت و آمد و استفاده معلولان مناسب سازی شده است. معاون وزیر رفاه و رئیس بهزیستی کشور بر ضرورت مناسب سازی اماکن شهری برای معلولان تاکید کردو گفت:شهرهای جدید می تواند به الگویی در زمینه مناسب سازی شهری برای تسهیل در رفت و آمدمعلولان تبدیل شود. قبادی دانا به پیگیری احداث مسکن برای معلولان اشاره کرد و افزود:از 14 هزار خانواده سرشماری شده این طرح تاکنون شش هزار واحد تحویل و افتتاح شده است و شش هزار و 600 واحددیگر در حال ساخت است و 1400 خانوار دیگر نیز در نوبت قرار دارند.

نحوه تامین هزینه ساخت واحدها
وی درباره تامین هزینه ساخت این واحدها گفت :خانواده دارای بیش از دو معلول تنها سه تا شش میلیون تومان از هزینه ساخت را پرداخته و40  میلیون تومان آن تسهیلات وام قرض الحسنه است و 10 میلیون آن را بهزیستی و 15 میلیون تومان آن را بنیاد مسکن و 5 میلیون تومان را خیران تامین کرده اند. وی افزایش قیمت ساخت و سازو مسکن را عمده ترین نگرانی امسال و سال آینده برای تحقق طرح دانست و افزود:این شایسته نظام اسلامی نیست که پس از 40 سال هنوز 100 هزار نفر در بهزیستی در نوبت مسکن باشند. وی خانواده های دارای یک معلول، زنان سرپرست خانوار و قهرمانان ترک اعتیاد را از دیگر خانواده های تحت پوشش دارای مشکل مسکن در بهزیستی اعلام کرد و افزود:برای حدود 108 هزار واحد مسکونی تاکنون تسهیل گری شده اما هنوز 108 هزار خانواده دیگر در نوبت مسکن قراردارند.50 هزار واحد مسکونی دیگر نیز برای مددجویان در دست احداث است که تسهیل گری برای صدور و مساعدت خیران و مردم از برنامه های بهزیستی برای رفع مشکل مسکن است.
 15 درصد افراد جامعه نیاز دارند در زمینه مناسب سازی مورد توجه قرار گیرند
 رئیس بنیاد مستضعفان کشور هم با اشاره به برخی فعالیت های این نهاد در کمک به خانم های باردار روستایی و خانواده دارای فرزندان چند قلو از توزیع تسهیلات کم بهره در بحث اشتغال روستایی خبرداد. سعیدی کیا گفت:اعتقاد داریم در توسعه روستایی گرچه هزینه زیادی شده اما این ها برای آبادانی کافی نیست.با پول نفت نمی توان آبادانی ایجاد کردبلکه باید با افکار و خلاقیت و با دست مردم روستاها آباد شود. وی افزود:بنیاد با همکاری استانداری ها به طرح هایی که دارای توجیه اقتصادی بوده و تخمین لازم داشته باشند تا 2.5 میلیارد تومان وام یارانه ای می دهد که بر این اساس به هر استان 20 میلیارد تومان و امسال 25 میلیارد تومان اختصاص می دهد. وی ادامه داد: تا حالا سه هزار طرح در بانک مصوب شده است و2700 طرح، تسهیلات دریافت کرده و 1700 طرح به تولید و بهره برداری رسیده   و تولیدات شان در بازار کشور است. معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی به ضرورت مناسب سازی و توجه به توان یابان اشاره کرد و گفت: 15 درصد افراد جامعه نیاز دارند که در زمینه مناسب سازی مورد توجه قرار گیرند. قربانی افزود:در زمینه مناسب سازی توان یابان در کشور عقب هستیم و لازم است مسئولان وکسانی که در توزیع اعتبارات نقش دارند به این موضوع توجه کنند تا این عقب ماندگی جبران شود و خدمات دهی به معلولان و توان یابان بهبود یابد.

فرم ثبت نظر کاربران