FA EN
                                                                                                    جناب آقای دکتر پوریوسف ، مدیرکل محترم اداره کل بهزیستی خراسان رضوی و جناب آقای دکتر شیردلی اتصاب شایسته شما را به عنوان پزشک نمونه و انتصاب جناب آقای دکتر صالح پور به عنوان روانپزشک نمونه را تبریک عرض می نماییم .        

نیمی از مراکز مشاوره، بدون مجوز بهزیستی فعالیت می کنند

نیمی از مراکز مشاوره، بدون مجوز بهزیستی فعالیت می کنند

خلاصه خبر یکشنبه 12 خرداد 1398

معاونت مشاوره و امور روان شناختی سازمان بهزیستی کشور در بردسکن گفت: بیش از پنج هزار مرکز مشاوره ای و امور روان شناختی در کشور فعالیت می کنند که نیمی از آن ها بدون مجوز از سازمان بهزیستی فعالیت می کنند

معاونت مشاوره و امور روان شناختی سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد:
 

نیمی از مراکز مشاوره، بدون مجوز بهزیستی فعالیت می کنند
 

به گزارش روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی معاونت مشاوره و امور روان شناختی سازمان بهزیستی کشور در بردسکن گفت: بیش از پنج هزار مرکز مشاوره ای و امور روان شناختی در کشور فعالیت می کنند که نیمی از آن ها بدون مجوز از سازمان بهزیستی فعالیت می کنند. دکتر بهزاد وحید نیا در گفت و گو با خراسان رضوی  افزود: مراکز مشاوره و سلامت روان محلی که دارای مجوز از سازمان بهزیستی هستند دو هزار و 800 مرکز هستند و بقیه بدون هیچ گونه مجوزی از سازمان بهزیستی فعالیت می کنند. وی از سامان دهی هزار مرکز مشاوره ای در قالب تفاهم نامه این سازمان با دیگر دستگاه های اجرایی خبرداد و گفت: سالانه یک میلیون و 600 هزار نفر از خدمات مشاوره ای مراکز سازمان بهزیستی برخوردار می شوند. معاونت مشاوره و امور روان شناختی سازمان بهزیستی کشور از راه اندازی سامانه مشاوره تلفنی 1480در تمامی استان ها خبر داد و گفت: این خط در اسفند سال گذشته در خراسان رضوی فعال شد. وی گفت: بنای ما براین است که به ازای هر 10 هزار نفر یک مرکز مشاوره و روان شناختی ایجاد کنیم. وی مطرح کرد: با هدف پیشگیری و کنترل کاهش طلاق در کشور آموزش مشاوره ای قبل از طلاق« سامانه تصمیم» در حال شکل گیری است و آموزش های قبل از ازدواج برای مزدوجین الزامی است. وی اعلام کرد: این طرح هم اکنون در 15 استان کشور اجرایی شده و در دیگر استان ها نیز در حال شکل گیری است. وی همچنین از تدوین بسته حمایتی پوشش بیمه ای و ارائه آموزش و مشاوره مسئولانه نوجوانان و جوانان در آستانه ازدواج به مدت پنج سال خبرداد و گفت: بسته حمایتی پس از تایید در هیئت دولت جنبه اجرایی پیدا خواهد کرد.

فرم ثبت نظر کاربران