FA EN
به منظور تقدیر از رسانه های حامی بهزیستی، طرح " همیار رسانه بهزیستی" برای اولین بار در کشور توسط روابط عمومی بهزیستی  خراسان رضوی اجرا می شود.                                                                                                                                        .

مددکار نیکوکار بهزیستی خواف، خانه سه‌قلوها را گرم کرد

مددکار نیکوکار بهزیستی خواف، خانه سه‌قلوها را گرم کرد

خلاصه خبر سه شنبه 14 اسفند 1397

بیست و هشتم بهمن ماه 97 بود که آقا و خانم جوانی به اداره بهزیستی شهرستان خواف مراجعه کردند و

 

مددکار نیکوکار بهزیستی خواف، خانه سه‌قلوها را گرم کرد

بیست و هشتم بهمن ماه 97 بود که آقا و خانم جوانی به اداره بهزیستی شهرستان خواف مراجعه کردند  و پس از اینکه از جانب همکار میز خدمت، راهنمایی های لازم به آن ها داده شده بود برای تشکیل پرونده سه قلو های خود به واحد امور اجتماعی مراجعه نمودند.

پدر سه قلو‌ها کارگر نانوایی بود و مادر، خانه‌دار. خانم یک زایمان داشته که فرزند اولش مهدیه خانم، الان یک سال و نیم دارد و در زایمان دوم، خدا سه قلو به آنها داده بود.

مددکار پرونده، پس از اینکه متوجه شد خانواده از وضع مالی مناسبی برخوردار نیست اقدام به تشکیل پرونده نمود  و پس از اطلاع موضوع به همکاران، اطلاعات آنها را در سامانه‌ی ارمغان که بخشی از آن ویژه‌ی خانواده‌های چندقلو دار است ثبت کرد.

پس از اینکه مادر با ناراحتی از وضعیت فرزندان خود خصوصا در مورد سرد بودن خانه‌اش و امکان سرماخوردگی کوچولوها گفتگو داشت با توجه به حساسیت موضوع، مددکار با رئیس اداره صحبت کرد و مقررشد بلافاصله برای این خانواده وسیله گرمایشی خریداری گردد، اما اعتبارات اداره اجازه‌ی این کار را نمی‌داد و مددکار خودش دست به کار شد.

عصر همان روز بعد از گفتگو با یکی دو خیر و نگرفتن نتیجه‌ی فوری، مددکار، خودش نقش خیر را پذیرفت و از امکانات شخصی‌اش یک عدد بخاری برای خانواده خریداری کرد و به آنها هدیه داد.

از جمله دیگر اقداماتی که برای خانواده انجام شد علاوه بر ثبت کمک هزینه معیشت فرزندان چند قلو، راهنمایی لازم به خانواده داده شد تا اگر شرایطش را داشتند وام اشتغال به آنان پرداخت گردد که خوشبختانه واحد اشتغال قبول کرد و احتمالا طی روزهای آینده، وام اشتغال به پدر خانواده پرداخت می‌شود تا بتواند در کنار کار نانوایی، چند تایی گوسفند هم بخرد و کمک حال زندگی‌اش باشد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی خواف، تا کنون شش مورد تولد سه قلوها در سامانه‌ی ارمغان ثبت شده و طی گفتگویی که با امور اجتماعی بهزیستی استان شده، بهزیستی کشور قول داده در روزهای پایانی سال، کمک هزینه‌ی این خانواده‌ها به حساب سرپرست خانوار واریز گردد.

اسماعیل برزم گفت: وضعیت این خانواده، از نظر مالی خوب نبود و با مراجعه به منزل‌شان متوجه شدیم که خانه را با شعله‌ی ضعیف سماور گرم می‌کردند و یکی از بچه‌ها از سرما می‌لرزید.

وی همچنین گفت: بهداشت هم قبول کرده که سهمیه‌ی شیرخشک بچه‌ها را برقرار کند و امیدواریم که کمک‌های بهزیستی بتواند خانواده را سر پا نگهدارد و زندگی بچه‌ها ادامه پیدا کند.

وی اضافه کرد: تمام این فعالیت‌ها و هماهنگی‌ها و خرید بخاری حدود دو هفته طول کشیده و حالا خانواده دارای خانه‌ی گرمی است که پدر در کنار مادر، به صورت گلگون نوزادانش، لبخند می‌زند.

وی گفت: من در اصل حسابدار و امین اموال اداره هستم، ولی به خاطر کمبود نیرو، کارشناسی اجتماعی و مددکاری و رابط روابط عمومی را هم انجام می‌دهم.

فرم ثبت نظر کاربران