FA EN
                 دکتر قبادی دانا : قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت ایران اگر به درستی اجرا شود از کنوانسیون بین‌المللی حقوق معلولین مترقی‌تر است                       آیا می دانستید : در حال حاضر 165 مرکز غیر دولتی شبانه‌روزی، ویزیت در منزل، مراقبتی و روزانه به معلولین خدمات می‌دهند                       آیا میدانستید : 114 هزار و 70 نفر در خراسان رضوی معلول شناسایی شده‌ی پرونده‌دار در بهزیستی داریم         

نجات 150 کودک از معلولیت شنوایی در تربت حیدریه

نجات 150 کودک از معلولیت شنوایی در تربت حیدریه

خلاصه خبر چهارشنبه 15 اسفند 1397

رئیس بهزیستی تربت حیدریه از نجات قطعی 150 نوزاد و کودک از معلولیت شنوایی در این شهرستان خبر داد.

نجات 150 کودک از معلولیت شنوایی در تربت حیدریه

رئیس بهزیستی تربت حیدریه از نجات قطعی 150 نوزاد و کودک از معلولیت شنوایی در این شهرستان خبر داد.

زهره اقبال‌نیا که در مراسم روز جهانی شنوایی در بیمارستان رازی این شهر صحبت می‌کرد افزود: بهزیستی شهرستان تربت حیدریه در طول دو سال گذشته بیش از 13 هزار نوزاد را از نظر شنوایی غربال کرده است.

وی ادامه داد: در این طرح که بیمارستان‌های رازی و نهم دی شهرستان در آن همکاری بسیار خوبی داشته‌اند بیش از یکصدر کودک دارای نقایص شنوایی تحت درمان دارویی قرار گرفته و یا وسایل کمک توانبخشی دریافت کرده‌اند.

وی یادآور شد: از آغاز طرح  تا کنون تعداد ۱۳ هزار و 175 نوزاد غربال گردیده اند،که سهم بیمارستان رازی ۸۶۳۳ نوزاد بوده و از این تعداد ۶۴ نفر تحت درمان دارویی قرار گرفته و ۹ نفر هم سمعک و کمک های توانبخشی دریافت کرده‌اند.

اقبال نیا بیان داشت: تعداد ۴۵۴۲ نوزاد هم در بیمارستان نهم دی غربال شده اند که از این تعداد ۳۴ نفر تحت درمان دارویی قرار گرفته و ۵ کودک سمعک و مداخلات توانبخشی دریافت نموده و بهبود یافته‌اند.
وی خاطر نشان کرد: به طور متوسط هر سه ماه یک نوزاد با افت قطعی شنوایی و در هر ماه ۲ تا ۳ نوزاد نیازمند به مداخلات دارویی در شهرستان شناسایی می شوند.

در پایان این مراسم از عوامل اجرائی برنامه‌ی غربالگری شنوایی نوزادان در شهرستان تربت حیدریه با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل شد.

این مراسم روز 14 اسفند و با حضور رئیس و کارشناسان بیمارستان رازی و جمعی از مسؤولین شهرستان برگزار شد.

فرم ثبت نظر کاربران