FA EN
به منظور تقدیر از رسانه های حامی بهزیستی، طرح " همیار رسانه بهزیستی" برای اولین بار در کشور توسط روابط عمومی بهزیستی  خراسان رضوی اجرا می شود.                                                                                                                                        .

اختصاص یک میلیارد تومان به مناسب‌سازی محیط شهری فریمان

اختصاص یک میلیارد تومان به مناسب‌سازی محیط شهری فریمان

خلاصه خبر سه شنبه 21 اسفند 1397

استانداری خراسان رضوی یک میلیارد تومان به مناسب‌سازی مبلمان شهری و محیط شهری اختصاص داد.

از سوی دفتر فنی استانداری اعلام شد

اختصاص یک میلیارد تومان به مناسب‌سازی محیط شهری فریمان

استانداری خراسان رضوی یک میلیارد تومان به مناسب‌سازی مبلمان شهری و محیط شهری اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان فریمان، این اختصاص اعتبار به بهزیستی شهرستان نیز اعلام شده و بهزیستی آن را به شهرداری و سایر نهادهای مرتبط منعکس کرده است.

این گزارش می‌افزاید: بهزیستی به عنوان دبیر ستاد مناسب‌سازی شهرستان به جهت اینکه موظف است مصوبات این ستاد را اجرایی نماید از دستگاه‌های مرتبط خواسته است گزارش اقدامات انجام شده در راستای عملیاتی کردن نامه‌ی استانداری را اعلام کنند.

این گزارش همچنین حاکی است در آخرین جلسه‌ی ستاد مناسب‌سازی شهرستان فریمان که 19 اسفند به ریاست فرماندار شهرستان تشکیل شد، فرماندار از مسؤولین ادارات دولتی و اماکن عمومی خواست، میزان اجرا یا عدم اجرای مصوبات جلسه‌ی پیشین ستاد مناسب‌سازی را در جلسه‌ی آینده ستاد ارائه کنند.

گزارش بهزیستی فریمان می‌افزاید: فرمانداری همچنین دبیر ستاد یعنی بهزیستی را مکلف کرد که دستگاه‌های موفق در امر مناسب‌سازی در سطح شهرستان را به ستاد معرفی تا از عملکرد آنها تقدیر شود.

گزارش اضافه می‌کند: همچنین مقرر شد گزارشی از وضعیت مناسب‌سازی شهرستان و کاستی‌های بخش دولت و نهادهای عمومی در این زمینه، به ستاد ارائه گردد.

گزارش دیگری از بهزیستی به عنوان دبیر ستاد مناسب‌سازی فریمان حاکی است کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان نیز طی نامه‌ای از بانک‌های این شهرستان خواسته است در اجرای صورت‌جلسه این کمسیون که در مهرماه گذشته برگزار شده، اقدامات اجرایی در زمینه‌ی مناسب‌سازی واحدهای متبوع خود را به این کمیسیون گزارش نمایند.

این گزارش حاکی است در نامه‌ی استانداری خراسان رضوی، بر پایلوت بودن شهرستان فریمان برای مناسب‌سازی تأکید و اختصاص 500 میلیون تومان برای مناسب‌سازی مبلمان شهری و همین میزان برای محیط شهری تأیید شده است.

در این نامه، از نهادهای متولی خواسته شده گزارش هزینه‌کرد این اعتبارات به صورت ماهیانه به دفتر فنی استانداری اعلام گردد.

فرماندار فریمان در آخرین جلسه ستاد مناسب‌سازی این شهرستان با تأکید بر لزوم دسترس‌پذیری محیط شهری برای معلولین گفت: معلولیت به مثابه یک محدودیت، پدیده ‏ای اجتماعی و بخش جداناپذیر از زندگی بشری است به گونه ‏ای که هر انسانی در طول حیات خود به علل مختلف مثل بیماری و حوادث، یا با رسیدن به دوران سالمندی آن را تجربه می کند.

عباس‌علی صفایی افزود: از سوی دیگر پیشرفت علم و فن‏آوری و ارتقاء سطح بهداشت، موجب افزایش امید به زندگی و فراوانی این جمعیت شده است و در نتیجه این مهم ما را به ضرورت توجه جدی به این سرمایه‏ های عظیم انسانی هدایت می‏کند تا از قابلیت‏های زیاد این افراد در اجرای برنامه ‏های توسعه کشور استفاده کنیم.

وی خاطر نشان کرد: ادعا نمی‌کنیم که مناسب سازی اکنون در وضعیتی عالی است ولی قبول کنیم که در این خصوص اوضاع با یک دهه پیش قابل مقایسه نیست اما می‌دانیم که هنوز تا رسیدن به استانداردهای مطلوب مناسب سازی و دسترس پذیری راه زیادی در پیش داریم.

رئیس بهزیستی شهرستان فریمان نیز در این جلسه ضمن تاکید بر ساختن شهری بدون مانع گفت: مناسب سازی فضای شهری فقط مختص افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی نیست و این مسئله طیف وسیعی از افراد جامعه نظیر سالمندان، کودکان و زنان باردار، افرادی که اضافه وزن دارند و به طور کلی تمامی افراد کم توان یا ناتوان را در بر می‌گیرد که در اینجا به طور سنتی برای همه این افراد، از اصطلاح «افراد دارای معلولیت» استفاده می‌شود. 

حسن  رجبی در ادامه افزود: بیش از3500معلول درشهرستان فریمان وجود دارد که ازاین تعداد 800 نفر معلول جسمی حرکتی هستند.که اگر مسئولان به امر مناسب سازی به عنوان یک تکلیف نگاه نکنند این امر به خوبی درشهرستان  محقق نخواهد شد.

 

فرم ثبت نظر کاربران