FA EN
( 3 لغایت 9 مهر ) هفته ملی سالمندان را گرامی می داریم             ***** فرصت های برابر برای همه سنین*****                              (2 لغایت 8 مهر)  هفته ملی ناشنوایان گرامی باد ***** زبان اشاره ، حق همه ناشنوایان*****  

بازدید فرماندار شهرستان فریمان از کارگاه های خیاطی بانوان

بازدید فرماندار شهرستان فریمان از  کارگاه های خیاطی بانوان

خلاصه خبر دوشنبه 10 تیر 1398

فرماندار فریمان از کارگاه های خیاطی بانوان تحت پوشش بهزیستی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان فریمان صبح امروز فرماندار شهرستان فریمان به همراه مدیر کل بهزیستی از  کارگاه خیاطی بانوان این شهرستان بازدید کرد.

مهندس صفایی در این بازدید در جریان مسائل و کمبود های این کارگاه ها قرارگرفت.فرماندار شهرستان فریمان درخصوص تولید  و دوخت لباس اظهار کرد: صنعت پوشاک از صنایع پر درآمد است که اگر به درستی مدیریت شود قطعا منجر به اشتغال پایدار در روستاها می شود.

وی در ادامه تاکید کرد:در حال حاضر دولت تسهیلات خوبی به حوزه اشتغال و کارآفرینان اختصاص داده است.

وی با تاکید بر اهمیت بازاریابی فروش تولیدات مشاغل خانگی تصریح کرد: بهتر است فرهنگ سازی برای حمایت از تولیدات داخلی ومصرف آن نهادینه شود.

در ادامه این بازدید مسئول کارگاه خیاطی تحت پوشش بهزیستی عنوان کرد: بیش از 50نفر روزانه در این کارگاه به آموزش و فراگیری مهارت خیاطی و بیش از 30 نفردراین کارگاه بصورت مستقیم مشغول به کارهستند.

کلثومی عمده مشکل این کارگاه را نبود اعتبار کافی جهت خرید پارچه،آموزش و فعالیت کارآموزان دانست و گفت: اگر اعتباری دراین خصوص به کارگاه تعلق بگیرد تعداد بیشتری از زنان بی سرپرست بهزیستی میتوانند دراین کارگاه مشغول به کار شوند.

فرماندار فریمان در پایان ضمن قدردانی از بهزیستی و مسئول این کارگاه فعالیت کارگاه های خیاطی و حمایت بهزیستی از این نوع فعالیت ها را نمونه بارز اجرا و پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه های توانمندسازی بانوان عنوان کرد و قول مساعدت برای پیگیری رفع مشکلات این کارگاه را داد.

 

فرم ثبت نظر کاربران