FA EN
به منظور تقدیر از رسانه های حامی بهزیستی، طرح " همیار رسانه بهزیستی" برای اولین بار در کشور توسط روابط عمومی بهزیستی  خراسان رضوی اجرا می شود.                                                                                                                                        .

آغاز مرحله دوم طرح بزرگ پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در زاوه

آغاز مرحله دوم طرح بزرگ پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در زاوه

خلاصه خبر پنجشنبه 8 مرداد 1399

مرحله دوم طرح بزرگ پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در شهرستان زاوه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی،نازنین عجمیان،رئیس اداره بهزیستی شهرستان زاوه اظهارداشت: مرحله دوم طرح بزرگ پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با محوریت کودک همسری در شهرستان زاوه آغاز شد .

وی افزود: این طرح با هدف آشنایی خانواده ها از پیامد های ازدواج دختران در سن کودکی و نوجوانی در سال گذشته آغاز شد که در مرحله اول  جلسات عمومی در شهر دولت اباد و 72 روستای سطح شهرستان زاوه برگزار شد که مورد استقبال قرار گرفت بطوریکه پس از اتمام مرحله اول طرح با کاهش چشمگیر کودک همسری در شهرستان زاوه روبرو بودیم و همین امر سبب شد اقدامات لازم برای شروع مرحله دوم صورت گیرد.

عجمیان تصریح کرد: مرحله دوم در سال جاری با موافقت دادستان شهرستان و ستاد کرونا برگزار خواهد شد و در این راستا اقدام به برگزاری جلسات با مسئولین و دست اندرکاران محلی فعال در حوزه پیشگیری کردیم.

وی گفت: کارشناسان اورژانس اجتماعی در این جلسات ضمن ارائه دستور مستقیم دادستانی به مسئولین مبنی بر ممنوعیت کودک همسری و عواقب قانونی مشارکت در آن ، بر اهمیت نقش و مسئولیت پذیری اجتماعی همه اقشار در کاهش این پدیده اشاره داشتند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان زاوه افزود: طی مکاتبه اورژانس اجتماعی با دادستان شهرستان همه دهیاران موظف شدند نسبت به تهیه و نصب بنر مرتبط با پیشگیری از آسیبهای اجتماعی به ویژه کودک همسری اقدام کنند.

عجمیان خاطرنشان کرد: این طرح تا زمانی که فرهنگ اشتباه کودک همسری در شهرستان تغییر پیدا نکند با جدیت هرچه تمام تر نیروهای اورژانس اجتماعی ادامه پیدا خواهد کرد .

 

فرم ثبت نظر کاربران