FA EN
آیا میدانید : عدم تشخیص کم شنوایی های یک گوشی احتمال عقب ماندگی تحصیلی کودکان را تا 10 برابر افزایش خواهد داد ؟                  آیا میدانید : غربالگری شنوایی نوزادان موثرترین شیوه شناسایی زود هنگام نقایص شنوایی است که درمان را تا حدودی زیادی مقدور میسازد ؟                                  کسب رتبه اول معاونت امور توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی  بر اساس ارزیابی عملکرد شاخص های نظارتی  سال 97 بهزیستی در سطح کشور             سید حسن خادم الحسینی جانشین دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور  : خراسان رضوی رتبه نخست مناسب‌سازی محیط برای افراد دارای معلولیت را داراست.                                آیا میدانید : با واگذاری 76 واحد مسکونی در شهر جدید گلبهار به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول واحدهای واگذار شده این طرح از مرز شش هزار واحد گذشت.                       آیا میدانید :  ثبت ازدواج درمشهد بدون ارائه گواهی مشاوره ژنتیک ممنوع شد                 دکتر قبادی دانا : قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت ایران اگر به درستی اجرا شود از کنوانسیون بین‌المللی حقوق معلولین مترقی‌تر است                       آیا می دانستید : در حال حاضر 165 مرکز غیر دولتی شبانه‌روزی، ویزیت در منزل، مراقبتی و روزانه به معلولین خدمات می‌دهند                       آیا میدانستید : 114 هزار و 70 نفر در خراسان رضوی معلول شناسایی شده‌ی پرونده‌دار در بهزیستی داریم         

مسؤولین شهرستان زاوه معلول شدند!

مسؤولین شهرستان زاوه معلول شدند!

خلاصه خبر سه شنبه 11 دی 1397

با ابتکار اداره بهزیستی شهرستان زاوه، مسؤولین شهرستان با فرض کردن معلولیت برای خود، در یک سری مسابقات ویژه معلولین شرکت کردند.

در یک برنامه‌ی نمادین ورزشی

مسؤولین شهرستان زاوه معلول شدند!

با ابتکار اداره بهزیستی شهرستان زاوه، مسؤولین شهرستان با فرض کردن معلولیت برای خود، در یک سری مسابقات ویژه معلولین شرکت کردند.

این مسابقات با پیگیری مهدی عمرانی، کارشناس مسئول توانبخشی بهزیستی زاوه برگزار شد و شامل ویلچر رانی، سرعت با عصای زیر بغل، و عبور از مانع با عصای سفید و چشمان بسته بود. 

این مسابقه با هدف آشنایی بیش از پیش مسئولین با مشکلات معلولین و با همکاری اداره ورزش و جوانان برگزار شد و از انجا که هدفی مهم و خاص داشت از جنبه رقابتی خارج شد و هر چه بیشتر به سوی هدف پیش رفت.

در پایان مسابقات فرماندار شهرستان از برگزاری این مسابقه ابراز خرسندی کرد و گفت که این ابتکار در حساس سازی مدیران در توجه ویژه به مناسب سازی بسیار مفید بوده است.

مهدی زارعی از مسئولین شهرستان خواست که اهتمام ویژه ای در مناسب سازی ادارات و مبلمان شهری داشته باشند تا حقوق معلولین رعایت شود. مهندس زارعی همچنین از مدیران اجرایی دولت خواست که تا زمان برگزاری جلسه مناسب سازی شهرستان در اسفند ماه، تمام اداراتی که نیاز به رمپ دارند ، جهت ایجاد رمپ استاندارد اقدام نمایند.

شهردار دولت اباد نیز در این مراسم گفت: با سازندگان ساختمانهایی که مناسب سازی استاندارد انجام دهند در مورد پایان کار مساعدت خواهد شد

مهدی محمدی ضمن یادآوری قانون حمایت از حقوق معلولین گفت: همه‌ی دستگاه‌ها موظف به رعایت ضوابط مناسب‌سازی در ساخت و ساز هستند.

شایان ذکر است این مسابقات در محل سالن شهید یزدان‌پرست شهر دولت‌آباد برگزار شد.

 

فرم ثبت نظر کاربران