FA EN
   هفته بهزیستی ( 22 لغایت 28 تیرماه 98 ) با شعار به زیستن در گام دوم : شفافیت ، توانمند سازی و ارتقای سلامت اجتماعی                       آیا میدانید : عدم تشخیص کم شنوایی های یک گوشی احتمال عقب ماندگی تحصیلی کودکان را تا 10 برابر افزایش خواهد داد ؟                  آیا میدانید : غربالگری شنوایی نوزادان موثرترین شیوه شناسایی زود هنگام نقایص شنوایی است که درمان را تا حدودی زیادی مقدور میسازد ؟                                  کسب رتبه اول معاونت امور توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی  بر اساس ارزیابی عملکرد شاخص های نظارتی  سال 97 بهزیستی در سطح کشور             سید حسن خادم الحسینی جانشین دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور  : خراسان رضوی رتبه نخست مناسب‌سازی محیط برای افراد دارای معلولیت را داراست.                                آیا میدانید : با واگذاری 76 واحد مسکونی در شهر جدید گلبهار به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول واحدهای واگذار شده این طرح از مرز شش هزار واحد گذشت.                       آیا میدانید :  ثبت ازدواج درمشهد بدون ارائه گواهی مشاوره ژنتیک ممنوع شد                 دکتر قبادی دانا : قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت ایران اگر به درستی اجرا شود از کنوانسیون بین‌المللی حقوق معلولین مترقی‌تر است                       آیا می دانستید : در حال حاضر 165 مرکز غیر دولتی شبانه‌روزی، ویزیت در منزل، مراقبتی و روزانه به معلولین خدمات می‌دهند                       آیا میدانستید : 114 هزار و 70 نفر در خراسان رضوی معلول شناسایی شده‌ی پرونده‌دار در بهزیستی داریم         

معرفی رئیس بهزیستی خواف به عنوان مشاور اجتماعی فرماندار

معرفی رئیس بهزیستی خواف به عنوان مشاور اجتماعی فرماندار

خلاصه خبر پنجشنبه 13 دی 1397

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی دردیدار با سرپرست فرمانداری خواف، رئیس بهزیستی این شهرستان را مشاور فرماندار در حوزه مسائل اجتماعی عنوان کرد.

در دیدار مدیر کل بهزیستی با فرماندار خواف مطرح شد

معرفی رئیس بهزیستی خواف به عنوان مشاور اجتماعی فرماندار

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی دردیدار با سرپرست فرمانداری خواف، رئیس بهزیستی این شهرستان را مشاور فرماندار در حوزه مسائل اجتماعی عنوان کرد.

حمیدرضا پوریوسف که به همراه معاونان این نهاد در محل فرمانداری شهرستان حضور یافت طی نشستی با سرپرست فرمانداری، پیرامون عملکرد بهزیستی شهرستان و مسائل و معضلات اجتماعی شهرستان با وی گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار پوریوسف ازسرپرست جدید بهزیستی شهرستان که به گفته‌ی وی، طی مدت کوتاهی که از مدیریتش بر بهزیستی شهرستان می‌گذرد اقدام به هدف گذاری و برنامه ریزی خوبی در راستای اهداف سازمانی  برای کاهش آسیب های اجتماعی نموده است تشکر کرد.

وی با تاکید بر این مطلب که بهزیستی تخصصی ترین دستگاه اجتماعی، متولی سلامت اجتماعی در کشوراست رئیس بهزیستی  شهرستان را به عنوان مشاور اجتماعی فرمانداردر حل معضلات اجتماعی شهرستان معرفی نمود.

وی شهرستان خواف را در بین شهرستان های مجاور جزو شهرستان هایی دانست که ار آسیب اجتماعی کمتری برخوردار است.

وی یکی ار راه های کاهش آسیب ها را توسعه پایگاه های سلامت روان محلی  و مراکز مشاوره عنوان کرد.

وی ضمن اشاره به تخصیص اعتبار یک هزار و یکصد میلیارد تومانی برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولین در سال آینده گفت: برای اجرای این قانون، به اعتبار بیشتری نیازمند هستیم.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی از انعقاد تفاهم نامه با مدیر کل آموزش پرورش خراسان جهت تسهیل در امر ثبت نام کودکانی که در مهدهای بهزیستی حضور داشتند به عنوان یک همکاری مثبت با آن نهاد یاد کرد.

وی به دو برابر شدن میزان مستمری مددجویان بهزیستی شهرستان خواف در سال 97 اشاره کرد و گفت که وضعیت دریافتی مددجویان در دو سال اخیر بسیار بهتر شده است.

سرپرست فرمانداری خواف نیز در این نشست، ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل بهزیستی بابت انتخاب لیلا مقیمی به عنوان سرپرست بهزیستی شهرستان، این امر را نشانه دقت نظر وی دانست و خواستار توجه بیشتربه شهرستان خواف شد.

عبدالرضا سپهری با تاکید براین مطلب که شهرستان هایی که دارای اقشار ضعیف تر ازنظر اقتصادی می باشند دارای محرومیت و مشکلات بیشتری هستند یکی ازدلایل وجود  آسیب‌های اجتماعی را  فقر فرهنگی دانست.

وی یکی دیگر از عواملی که باعث افزایش آسیب های اجتماعی می شود را ازدواج زودهنگام و در سنین پایین عنوان کرد و گفت: با  توجه به عدم درک کافی از معیار های انتخاب همسر در این سنین، مشکلاتی از قبیل  طلاق و انصراف از تحصیل به وجود می آید.

وی مشکلات اصلی این شهرستان را اعتیاد ، عدم استفاده صحیح از فضای مجازی و طلاق ذکر کرد.

سپهری از رایگان شدن 100درصدی صدور پروانه ساختمانی برای مددجویان بهزیستی شهرستان خبر داد و گفت: بخشنامه این موضوع برای دهیاران و بخشداران ارسال گردیده که آنها نیز در صدور پروانه ساختمانی برای مددجویان، این نکته را رعایت کنند.

وی از رئیس بهزیستی به عنوان مرجعی که در امر آسیب شناسی و حل مشکلات  آن فعالیت می کند خواست در این امر به عنوان محور عمل کند.

سرپرست فرماندار خواف گفت:‌ رئیس بهزیستی باید در هدایت مجموعه‌ی شهرستان به سوی راهکارهای درست کاهش آسیب‌های اجتماعی، نقش فعال‌تری ایفا کند.

 

فرم ثبت نظر کاربران