1402/07/12 7:52:9
در رسانه|جوانان نباید با سبدی از مشکلات سلامت وارد سالمندی شوند

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: جوانان نباید با سبدی از مشکلات سلامت، اقتصاد و ... وارد سالمندی شوند.


به گزارش خبرگزاري ايسنا، مسعود فیروزی در آیین بهره‌برداری از سرای سالمندان شهرستان گلبهار خاطرنشان کرد: سالمندی به خودی خود مسئله مشکل‌سازی نیست به شرطی که برای آن برنامه‌ریزی شود.

وی بیان کرد: علیرغم اینکه کشورهایی مانند ژاپن نرخ سالمندی آن بالاست اما جزو توسعه یافته‌ترین کشورهای دنیا هستند. ما نیز باید برای جوانان طوری برنامه‌ریزی کنیم که با سبدی از مشکلات سلامت، اقتصاد و غیره وارد سالمندی نشوند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه مشارکت سالمندان به عنوان قشری سرشار از تجربه، باید مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: آماده ساختن جمعیت برای دوران سالمندی و سالخوردگی باید به عنوان سیاست اجتماعی-اقتصادی مد نظر گرفته شود

فرماندار گلبهار نیز در این مراسم اظهار کرد: با توجه به گسترش مهاجرت خانوارهای آسیب‌پذیر از کلانشهر مشهد به گلبهار، برنامه‌ریزی ویژه‌ای در زمینه ارتقاء و تجهیز اداره بهزیستی شهرستان ضروری است.

ابراهیم قاسم‌پور گواه این ادعا را ثبت‌نام ۱۲۰۰ مددجوی بهزیستی در طرح نهضت ملی مسکن گلبهار دانست و تصریح کرد: می‌طلبد بهزیستی خراسان رضوی تخصیص تجهیزات، امکانات، نیرو و همچنین احداث ساختمان اداره بهزیستی گلبهار را با توجه به افق جمعیتی ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفری در سال‌های پیش‌رو در نظر بگیرد.

مدیر بهزیستی شهرستان گلبهار نیز در ادامه با بیان اینکه سرای سالمندان گلبهار در زمینی به مساحت ۲۲۰۰ مترمربع و زیربنای ۷۰۰ مترمربع در یک طبقه ساخته شده و امکان افزایش در سه طبقه را دارد، عنوان کرد: این مرکز با سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیارد ریال، گنجایش پذیرش ۳۷ سالمند را دارد.

جواد فضلی افزود: چتر حمایت اداره بهزیستی در زمینه‌های توان‌بخشی و حمایت از خانواده‌های هدف، گسترش یافته و در زمینه مناسب‌سازی محیط برای معلولین برنامه‌ریزی‌های لازم آغاز شده است‌.

وی خاطرنشان کرد: این مرکز با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و عنایت ویژه سازمان عمران شهر جدید گلبهار به سبک هتلی ساخته شده و دارای امکانات بهداشتی، رفاهی و درمانی است.

هم اینک ۲۸ نیرو به صورت سه شیفت شامل پزشک، پرستار، مددکار، روانشناس در بخش‌های مختلف این مرکز فعالیت می‌کنند. همچنین در این مجموعه سالمندان مجهول‌الهویه، بی‌سرپرست، بخش خصوصی و پذیرش آزاد زن و مرد نگهداری می‌شوند.

 

 

کد خبر 2606
لینک کوتاه

برچسب هااخبار مرتبط

نظر شما

 
 
 
 
تعداد بازدید 163