1402/08/29 6:4:17
به مناسبت روز پرستار انجام گرفت:
تقدیر از پرستاران شاغل در بهزیستی مشهد

همزمان با ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، مراسمی برای تقدیر از پرستاران شاغل در بهزیستی شهرستان مشهد در سالن اجتماعات شیرخوارگاه باحضور مدیر کل بهزیستی و معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی ترتیب داده شد.


در این مراسم مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س)  و اشاره به روز جهانی مبارزه با کودک آزاری طی مراسمی که در شیرخوارگاه حضرت علی اصغر(ع) برگزار شد، روز پرستار را به تمام افرادی که در کادر درمان به عنوان پرستار در خط مقدم خدمت رسانی به جامعه هدف فعالیت می‌کنند، تبریک گفت.

 دکتر فیروزی با بیان این نکته که در سازمان بهزیستی پرستاران در مراکز حاکمیتی مانند شیرخوارگاه و 110مرکز توانبخشی شبانه روزی مشغول به فعالیت هستند، افزود: در بهزیستی پرستاران  با افراد نیازمند به درمان، توجه، توانمندسازی، رفع مشکلات اجتماعی، رفع مشکلات ناشی از معلولیت و...سرو کار دارند و  بی ادعا کار می‌کنند.  وی این خصوصیت را لازمه نوع کار پرستاری دانست و از زحمات پرستاران قدردانی نمود.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به خلاء و کمبود نیروی پرستار در سطح مراکز بهزیستی آن را مشکلی محسوس و  جهانی دانست و گفت: در سیاست گذاری‌های کشور به‌خصوص در وزارت بهداشت در زمینه تربیت، جذب و آموزش افراد علاقه مند به حوزه پرستاری و هم توزیع عادلانه نیروی پرستاری در شهرهای بزرگ و کوچک کشور این کمبود جبران و خلاء به وجود آمده پر می‌شود.

دکتر فیروزی گفت: امروز در تاریخ علاوه بر روز پرستار، روز بهورز نیز نام گرفته است، یعنی کسانی که  به بیماران روستایی کمک‌رسانی می‌کنند و هدف آنها تحقق فقرزدایی از روستاهاست و کار آنان نیز شایسته تقدیر می‌ باشد.

در پایان مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به زندگی حضرت زینب(س) از پرستاران خواست با الگو قرار دادن این بانوی بزرگوار از سختی‌های خدمت در این مسیر هراسی نداشته باشند، چرا که  امروزه جهان جایگاه، ضرورت و نیاز به  شغل پرستاری را درک کرده است، جهانی که هر روز مستعد بیماری و اپیدمی می‌باشد.

در ادامه، معاون امور اجتماعی نیز با تشریح  شرایط کاری پرستارانی که در مراکز مشغول به فعالیت می‌باشند، نوع کار آنان را متفاوت با بیمارستان‌ها دانست و گفت: پرستاران شاغل در بهزیستی با افرادی مواجه هستند که شاید بیشتر مشکلات رفتاری داشته باشند و این موضوع کار را برای پرستاران با استرس زیادی مواجه کرده است.

حمیده محدث کار پرستاران شاغل در شیرخوارگاه را علاوه بر بعد مراقبتی و کمک به تشخیص پزشک، دارای مسئولیت زیادی دانست که  بر دوش این قشر زحمتکش به عنوان مسئولین شیفت  قرار داده شده و همین امر بر سختی کار آنان افزوده است. وی میلاد حضرت زینب(س)را بهانه ای برای قدردانی از زحمات بزرگ این قشر دانست.

در پایان مراسم لوح تقدیر و هدایایی از طرف مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی به رسم یادبود تقدیم پرستاران گردید.

 

 

کد خبر 2843
لینک کوتاه

برچسب هااخبار مرتبط

نظر شما

 
 
 
 
تعداد بازدید 63

آخرین فعالیت ها

عکس اصلی

ویژه ها