1402/06/29 11:53:7
دادگستری خراسان رضوی:
در رسانه | متهمان پرونده آزار معلول ذهنی در مشهد بازداشت شدند

سرپرست دادسرای ناحیه ۵ مشهد از پیگیری ویژه پرونده آزار یک معلول ذهنی در مشهد و بازداشت عوامل این ماجرا خبر داد.


به گزارش شهرآرانیوز؛ نیره عابدین زاده در این زمینه گفت: متعاقب انتشار فیلمی در فضای مجازی مربوط به رفتار تحقیر آمیز و آزار نسبت به افراد دارای معلولیت ذهنی در یکی از مراکز نگهداری در مشهد؛ با دستور رئیس کل دادگستری استان و دادستان عمومی و انقلاب مرکز، پرونده‌ای تشکیل و تحقیقات در این زمینه آغاز شد.

 

 

وی افزود: در مرحله تحقیقات مقرر شد مرکز موصوف توسط اداره بهزیستی شناسایی و پس از شناسایی سایر اقدامات قانونی جهت شناسایی عوامل این ماجرا انجام پذیرد.

سرپرست دادسرای ناحیه ۵ مشهد گفت: مطابق قوانین و موازین حمایتی از اقشار آسیب پذیر از جمله افراد دارای معلولیت؛ دادستان مرکز استان تأکید ویژه‌ای بر دقت، صحت و سرعت در انجام تحقیقات داشتند و بر این اساس افرادیکه تحت عنوان مربی به صورت موقت در مرکز اشتغال داشتند و مسبب تهیه و تولید این محتوای دارای رفتار‌های غیراخلاقی و تحقیرآمیز نسبت به معلولان عزیز بودند شناسایی و دستگیر شدند.

عابدین زاده نشان کرد: دو نفر متهم اصلی که مدت کوتاهی در مرکز مشغول به کار بودند؛ پس از تولید این محتوا از مرکز خارج شده و مدیران مرکز نیز با مشاهده فیلم‌ها در فضای رسانه‌ای متوجه موضوع می‌شوند؛ نهایتاً با دستور مقام قضایی دو فرد مذکور شناسایی و بازداشت و مدیر و مسئول فنی مرکز نیز فعلاً تحت قرار قانونی قرار دارند.

 

 

سرپرست دادسرای ناحیه ۵ مشهد ویژه صغار و محجورین افزود: نظارت مستقیم بر این مرکز به بهزیستی سپرده شده و امیدواریم با اعمال نظارت دقیق و مستمر در آینده شاهد وقوع چنین رویداد‌های تأسف برانگیزی نباشیم.

کد خبر 2510
لینک کوتاه

برچسب هااخبار مرتبط

نظر شما

 
 
 
 
تعداد بازدید 199