1402/03/02 23:15:17
تقدیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از خانواده نیکوکار مشهدی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با آقای عابدشاهی، پدر خانواده نیکوکار مشهدی در پذیرش سرپرستی سه فرزند دارای شرایط خاص، از اقدام ایشان در الگوسازی این امر مهم تقدیر کرد.


به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در دیدار با آقای عابدشاهی پدر خانواده مشهدی که ۳ فرزند دارای شرایط خاص را به سرپرستی گرفته‌اند، اظهار داشت: ایام مبارک دهه کرامت فرصت تجلیل از کسانی است که برای کاهش آلام نیازمندان پیش‌قدم می‌شوند.

وی با بیان این‌که اقدامات صورت‌گرفته در سازمان بهزیستی شاخص و اثربخش است، گفت: فرآیندهای فرزندخواندگی در سازمان بهزیستی با قید فوریت اصلاح شده است و تأکید داریم در این حوزه نهادهای مردمی مورد حمایت ویژه قرار گیرند.

مرتضوی افزود: در شیوه جدید با همکاری قوه قضاییه قبل از فرزندخواندگی امکان امانت‌سپاری فرزندان دارای شرایط خاص هم فراهم شده است.

وزیر رفاه با اشاره به استقبال گسترده خانواده‌های ایرانی از پذیرش فرزندان بی‌سرپرست، اظهار داشت: اقدام سخاوتمندانه خانواده عابدشاهی در مشهد در شرایطی که خود دارای فرزند بودند، شایسته تقدیر و قدردانی است.

وی گفت: در کنار این اقدام راه‌اندازی مجموعه‌ای مردمی برای ساماندهی و تسهیل روند فرزندخواندگی در استان خراسان‌رضوی با هدف‌گذاری شیرخوارگاه‌های بدون فرزند هم از دیگر اقدامات شاخص آنان است.

مرتضوی با تأکید بر روند مطلوب و رو به رشد نظام سلامت در کشور، افزود: غربالگری ژنتیکی نیز اقدام ویژه‌ای است که در کاهش جمعیت معلولین کشور کمک شایانی کرده است.

در این دیدار «علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز حضور داشت.

کد خبر 1505
لینک کوتاه

برچسب هااخبار مرتبط

نظر شما

 
 
 
 
تعداد بازدید 458

آخرین فعالیت ها

عکس اصلی

ویژه ها